Cairo

Cairo

Káhira

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Velká
Obtížnost:
Čas: 0:30 hod

Káhira je hlavní město Egypta a nejlidnatější město Afriky. Káhira sama čítá přibližně 12 000 000 oby­vatel; dvojměstí Káhira-Gíza s dalšími přilehlými městy vytváří aglomeraci Velká Káhira zahrnující 15 907 000 oby­vatel.Káhiru označil arabský cestovatel Ibn Batůta již ve 14 století za „matku všech měst“

Obsah článku
Recenze

Alabastrová mešita

Mešita Muhammada Alího, známá též jako Alabastrová mešita, (arabsky مسجد محمد علي‎‎), je mešita nacházející se v káhirské citadele a byla postavena mezi lety 1830 až 1848 za vlády Muhammada Alího. Stavba, která byla největší postavenou mešitou v první polovině 19. století, je situována na vrcholku citadely a díky svému tvaru a dvěma minaretům je nejvíce viditelnou mešitou v Káhiře. Mešita byla postavena jako památka na Alího nejstaršího syna Tusuna Pašu, který zemřel v roce 1816.

Alabastrová mešita
Cairo tower

Cairo tower

30.045973, 31.224293

Vyhlídková věž v Káhiře.Výška cca 187m Vstupné pro cizince v červenci 150Le.Nejlepší dostupnost oranžová linka metra stanice Opera (Gezira)

Skalní kostel

Skalní kostel sv Simona Koželuha.Nachází se v jedné nejchudší čtvrti Káhiry Manšijit Násir.Svážejí se zde odpadky z celého města a tzv zabalíni(lidé živící se třiděním odpadu) ručně třídí a pak prodávají dále.Cestou ke kostelu tuto část musíte projít.

Skalní kostel

Káhira metro

Káhira metro

Káhirské metro má tři linky. Zelenou,červenou a oranžovou.Cena 2 Le interval cca 1–2 min.Vagón zvlášť pro ženy.Mapám moc nevěřte některé stanice ještě nejsou dostavěné.

Al-Azhar Park

Al-Azhar park je něco jako centrál park v NY.Pěkný výhled na město pokud není smog.Najdete zde několik restaurací,fon­tán,laviček atd.Pěkné odpočinkové místo.

Al-Azhar Park


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam