Nepál: Autoturistika

Nepál
Autoturistika

Prakticky jakýkoliv přesun dopravním prostředkem můžete brát v Nepálu, jako vyhlídkový výlet i když většinou dlouhý a únavný. Mimo nížin na jihu země je celá země oplývající dramatickými scenériemi.

Vyhlídkové plavby

  • Pokud si chcete udělat i v Nepálu vyhlídkovou plavbu nezbývá vám nic jiného než si vypůjčit v Pokháře lodičku a zaveslovat si do středu jezera. Zde se už můžete kochat nádhernými výhledy na Annapurny.

Lety malými letadly

  • Vyhlídkový let z Káthmándú: Nepál je vyhlášen úžasnými vyhlídkovými lety nad osmitisícovky a jejich králem Mount Everestem. Let trvá okolo jedné hodiny (obvyklé se vzlétá mezi 6–8 hodinou ranní, cena okolo 200USD)

Pravidelné letecké linky

Pěkný je v podstatě jakýkoliv přílet do Káthmándú, kdy se dlouho klesá širokou kotlinou vroubenou ze všech stran zelenými horami.

  • Let Káthmándú – Delhi: I ve „velkém“ letadle je možné užít krásné výhledy, zvláště na lince z Káthmándú do Delhi – kdy po pravé straně defiluje jedna osmitisícovka za druhou a je možné v dálce spatřit i posvátnou horu Kailash.

Vyhlídkové lety

Téměř jakýkoliv let nad územím Nepálu slibuje úžasnou podívanou na místní hory, ať letíte malým letadlem či pravidelnou linkou.

Výlety autem & autobusem

Téměř každá silnice v Nepálu nabízí krásné výhledy po okolních horách, kopcích a hlubokých kaňonech. Krásné výhledy jsou však dost často vykoupený dlouhou a nepohodlnou jízdou. V paměti vám určitě zůstanou obrázky rozhrkaných autobusů, kde se vezou lidé i na střeše.

  • Prithvi Highway: Krásnou okolní krajinou s výhledy na osmitisícovku Manaslu (8 156m n. m.) a Ganeshe (7 422m n. m.) je pověstná „turistická“ silnice Prithvi Highway z Káthmándú do Pokhary. Většinu času vede podél řeky Trishuli obklopenou zelenými kopci a rýžovými poli.
  • Siddhartha Highway: Velmi pěkná je silnice z Pokhary do Butwalu vysekaná v prudkých svazích - zvlášť na konci monzunu, kdy je všechno pěkně zelené.
  • Friendship Highway: Mezinárodní silnice do Tibetu je zajímavá tím, jak se s přibývajícími metry mění okolní krajina, hlavně tedy až na čínském území.

Zajímavé lanovky

  • V Nepálu je jen jedna slavná lanovka, která vás vyveze k posvátnému chrámu Manakama, ležícím na hřebeni ze kterého je vidět jak údolí řeky Marsyangdi tak Trisuli.

Aktivity

Praktické informace

Láká tě Nepál? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.

Doporučený článek

Giga List: Nejkrásnější místa Provence

Výběr nejkrásnějších míst francouzského Provenskálska, kde najdeme nádherná historická města, azurové pobřeží a úžasné… pokračovat ve čtení

Nejkrásnější místa Provence