Belize

Caye Caulker

Ostrov golfových vozítek

Lucie Markova
Napsal/a 14 článků a sleduje jej/ji 4 cestovatelé
Caye Caulker
Vloženo: 01.01.2014
Autor: Lucie Markova © gigaplaces.com

Ostrov Caye Caulker (někdy zvaný též Caye Corker) oblíbený hlavně baťůžkáři je vzdálen od Belize City cca 32 km a má rozměry jen cca 8 km x 1,5 km. Hurikán Hattie rozpůlil v roce 1961 původní ostrov a vytvořil tak ostrovy dva, z nichž ten severní je hůře dostupný. V ulicích je tu živo, prodávají se tu fresh džusy, je tu spousta barů a restaurací a sympatičtí místní obyvatelé se rádi s turisty dávají do hovoru – prostě tu vládne taková uvolněná atmosféra. Žádná oficiální pláž tu není, ale po ostrově jsou různě rozeseta dřevěná mola, která pro plavání můžete využít. Nejfrekventova­nějším místem na koupání je konec ostrova v místě „trhliny“, kde je polorozbořená traverza využívaná pro relax po koupání. Je velká škoda, že se to tu nedalo víc do kupy – přitom by stačilo málo. Místní „vodní atrakcí“ je proud v místě trhliny, kterým se lidé nechávají „unést“ pár desítek metrů. Občerstvit se je možné u blízkého baru Lazy Lizard. Na ostrově jsou jen 3 písčité silničky a zajímavostí je, že tu vůbec nejezdí auta, ale golfová vozítka. Caye Caulker je ideálním místem na pár dní odpočinku při cestování po Mexiku nebo Střední Americe.

Zatleskej autorovi článku!
Sdílej to:

Byli tady (3)

Chtějí tam (2)

Byl jsi tam? Přispěj dobrou radou cestovatelům, kteří se chtějí vydat do téhle oblasti nebo si přidej místa do seznamu navštívených.

Chceš tam? Neni nic jednoduššího než se domluvit s ostatními a vyrazit na cestu nebo dostávat tipy na destinace kam se cheš podívat.

Aktivity

Praktické informace

Díky!

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Hodnotilo již 0 cestovatelé

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Pro vložení recenze se musíš nebo

Láká tě Belize? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.