Výlet do Palenque a okolí

Výlet do Palenque a okolí

Mayské památky a úchvatné vodopády

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Velká
Obtížnost: Lehká
Čas: 1 den

Město Palenque je velmi oblíbenou zastávkou všech cestovatelů po Mexiku, hlavně díky atrakcím ležícím v jeho okolí. Během jednoho dne tak můžete navštívit stejnojmenné úchvatné mayské ruiny ležící na kraji pralesa, projet se zdejší pěknou kopcovitou krajinou k úchvatné modré kaskádě Aqua Azul a zakončit výlet návštěvou pěkného vodopádu s malou jeskyní Misol-ha.

Obsah článku
Recenze [1x]

Rozvržení výletu

Vyplatí se nejdříve vyrazit do ruin města Palenque. Čím dřív, tím lépe a na odpoledne si nechat vodopády.

Článek: Prohlídka Palenque

Nejkrásnější máyská památka v Mexiku

Velké bývalé mayské město Palenque je malebně položené v podhůří chiapaských hor, obklopené zbytky pralesa. Se svým guatemalským rivalem soutěží o post nejkrásnějších mayských ruin. Většina návštěvníků se shoduje, že zdejší stavby jsou možná o něco krásnější, ale díky daleko větším davům je zde zase oproti  Tikalu o něco menší atmosféra místa. Každopádně Palenque určitě patří mezi "povinné" zastávky vaší cesty po Mexiku. Navíc jen pár kilometrů vedle jsou další velmi pěkná místa - vodopády  Agua Azul a Misol Ha.

Článek: Prohlídka vodopádů Agua Azul

Nejslavnější mexické vodopády

Nejslavnější mexické vodopády leží ve stále zelené kopcovité krajině státu Chiapas. Sice se nacházejí jen 64 km od Palenque, důležitého přestupního bodu a turistického magnetu, ale i tak sem jízda může trvat docela dlouho. Vlastní vodopády jsou sérií různě velkých kaskád na víc jak kilometrovém úseku krásně modré řeky (tedy pokud není po silnějších deštích, kdy je tu rázem voda do hněda).


Článek: Prohlídka vodopádu Misol-ha

Predátorův vodopád

Vodopád proslavený scénami ve filmu Predátor ležící jen okolo 20 kilometrů od města Palenque patří mezi nejhezčí v Mexiku, i když je trochu zastíněný ještě zajímavějšími kaskádami Aqua Azul o kus dál. Mimo kochání se přírodní krásou či koupáním v tůňce pod vodopádem je taky zajímavá turistická cesta vedoucí za vodopádem až k malé krasové jeskyni.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam