Výstup na Pico Nambroque

Výstup na Pico Nambroque

Severní část cesty vulkánů

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Podprůměrná
Čas: 5:00 hod

Cesta vulkánů (Ruta de los Volcanes) vede jižním sopečným hřebenem La Palmy. Dá se přejít i za jeden den (8 – 11 hodin). Problém může být při jednodenní variantě se zajištěním dopravy. Alternativou pak je poznávání této zajímavé části ostrova po částech. Výchozím stanovištěm v tomto případě je piknikové místo Refugio de El Pilar (1455 m.n.m.), do kterého se lze jednoduše dostat autem po horské silničce vedoucí ze San Isidro na východě ostrova. Obvyklá mlha a drobný déšť při výjezdu není nutné brát vážně – cesta vulkánů bývá nad pasátovou oblačností.

Obsah článku
Recenze [1x]

Caldera de Taburiente

Z piknikového místa značená cesta stoupá zhruba jižním směrem lesním porostem (borovice kanárská). Na severu se objevují stěny centrální kaldery.

Caldera de Taburiente

Nad mraky

Cesta vulkánů tu k jihu stále vede lesem. Je však možné při nejbližší příležitosti odbočit vlevo a stoupáním se dostat nad úroveň lesního porostu. 

Nad mraky

Pico Birigoyo

Alternativní cesta prudce stoupá na první vyhlídkový vrchol Pico Birigoyo (1 807m n.m.). Terén je místy hodně sypký a je rozhodně lepší touto cestou stoupat, než klesat.

Pico Birigoyo

Tekoucí oblaka

Z vrcholu je nádherný pohled na tekoucí oblaka, zahalující hřeben Cumbre Nueva.

Tekoucí oblaka

Města

Na severozápadě je skupina měst El Paso, Los Llanos, La Laguna a Tazacorte. Má-li východ ostrova zataženo, je velká pravděpodobnost, že zde je slunečno a teplo.

Města

Los Llanos

Největší město západu ostrova je čilým obchodním centrem. Nejzajímavější pro turistu tu jsou místní trhy. Pokud s sebou na vrcholu Pico Birigoyo máte nějaký ten binokulár, rozhodně je na co se dívat.

Los Llanos

Sopečná krajina

Další postup z vrcholu Pico Birigoyo je vlnící se hřebenovou cestou jižním směrem. Občas se naskytne zajímavý pohled na krajinu utvářenou a modelovanou sopečnou historií.

Sopečná krajina

Pico Nambroque

Na tento vrchol je zapotřebí z Cesty vulkánů odbočit vlevo východním směrem, odbočka je dobře značena. Z výšky 1 922m n.m. jsou dále na jihu dobře vidět pokračující sopečné kopečky.

Pico Nambroque

Cumbra Nueva

Po přímém návratu bez jakéhokoliv odbočování po dobře značené cestě na výchozí místo (piknik Refugio de El Pilar) je možné se autem projet pod západními svahy sedla Cumbra Nueva a z hlavní silnice si ještě jednou prohlédnout fenomén tekoucích mraků. 

Cumbra NuevaČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam