Výjezd na vyhlídku Belveder

Výjezd na vyhlídku Belveder

Cyklistická výzva na Mo´orea

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Podprůměrná
Čas: 1:30 hod

Na celém ostrově se dají v podstatě podniknout jen dva cyklovýlety – buď objet celý ostrov okolo po pobřežní silnici nebo vyjet po slepé silnici na krásnou vyhlídku Belveder (250m n. m.). Pokud máte dost sil a chutě, stihnete během jednoho dne oba tyto výlety. Samozřejmě, že cyklistů zde moc nepotkáte, spíš nikoho – většina sem jezdí autem, což je také varianta tohoto výletu. Z Vyhlídky Belveder budete mít krásný rozhled na obě dvě zátoky a hlavně na úžasné místní hory.

Obsah článku
Recenze

Ráj pro dobytek

Na samém konci zátoky Opunohu odbočuje naše vedlejší silnička na Belveder. Čeká nás téměř 5km a 250 metrů převýšení. Jen co odbočíte z hlavní silnice, dostanete se do jiného světa. Silniční ruch výrazně opadne a okolo jsou zemědělské statky.

Ráj pro dobytek

Hory na ostrově Mo´orea

Jen o kus dál se můžete kochat úžasným pohledem na místní špičaté hory – skalní špice napravo se jmenuje Mouaroa (880m n. m.) a vzadu je vidět i nejvyšší hora ostrova Tohiea (1 207m n. m.) ležící jen čtyři kilometry od mořské hladiny.

Hory na ostrově Mo´orea

Mount Mouaroa (880m n. m.)

Mouaroa je opravdu úžasná hora, která stále přitahuje pohled. Bohužel ani na ní či na další místní vrcholky turistická cesta nevede /tedy mimo cesty na horu Rotui/.

Mount Mouaroa (880m n. m.)

Krajina na Mo´orea

Okolní zelená krajina je nádherná. Opravdu se vyplatí opustit alespoň na jeden, dva dny pláž a vyrazit do vnitrozemí.

Silnička vede prakticky po rovině, než dorazíte k další odbočce na naši slepou silnici na Belveder /hlavní cesta vede do sedla pod horou Rotui a klesá do zátoky Cook, tzn. je to málo používaná alternativní cesta k pobřežní silnici/. Od tohoto místa už začíná stoupání s několika ostřejšími zatáčkami bez větších výhledů.

Krajina na Mo´orea

Mount Rotui (899m n. m.)

Konečně vystoupáte na vyhlídku Belveder, odkud máte parádní výhled na obě zátoky – Opunohu i Cook /viz. úvodní snímek fotoreportu/ a na impozantní horu Rotui, která se tyčí přímo nad nimi. Každopádně se vyplatí vyrazit brzy, ať nešlapete do kopce v poledním vedru.

Mount Rotui (899m n. m.)

Hřebenovka

Z vyhlídky je krásně vidět, že udělat hřebenovku na Mo´orea je silně horolezecký počin. Tyto hory jsou v podstatě jen zbytkem propadlého gigantického sopečného kužele.

Hřebenovka

Mouapu a další hory

Nepřítelem pro turistu jsou nejen prudké svahy, ale i prakticky neprostupná vegetace.

Mouapu a další hory

Impozantní špice

S ubíhajícím časem pomalu najíždějí auta výletníků, tak je nejlepší se rozloučit se špicí Mouaroa a užít si pěkný sjezd zpět k moři.

Impozantní špice


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam