Cestování po ostrově Mo´orea

Cestování po ostrově Mo´orea

Perla v Pacifiku

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Podprůměrná
Čas: 1 týden

Rozlohou sice malý, ale krásami oplývající ostrov Mo´orea nabízí pestré cestovatelské zážitky na několik dnů – koupání na bělostných plážích, šnorchlování a plavby na kajaku, ale i pěkné cyklovýlety a trekking vnitrozemím tohoto sopečného ostrova.

Obsah článku
Recenze

1. až 2. den

Plavba na Mo´orea a Hauru point

na ostrov Mo´orea je sice možné i letět z vedlejšího Tahiti, ale většina turistů využívá příjemnou hodinovou plavbu trajektem. Pak už stačí nasednout do autobusu na jeho okružní cestě ostrovem a vysednout v místě ubytování. Ideální je si vybrat místo buď na severozápadě na Hauru pointu, kde jsou velmi pěkné pláže a atmosféru dotvářejí korálové ostrůvky motu nebo na jihu ostrova na pláži Temae, odkud je zase krásný výhled na sousední Tahiti. Po ubytování vás čeká už jen relax na pláži a pěší průzkum pobřeží. 

Článek: Plavba Tahiti - Mo´orea

Trajektem Francouskou Polynésií

Půl hodiny plavby lodí a 21 kilometrů - jen tak malá je vzdálenost mezi dvěma naprosto rozdílnými ostrovy Francouzské Polynésie. Obrovské Tahiti s dopravními zácpami v hlavním městě Papeete a hornatým téměř liduprázdným vnitrozemím a kapesní Mo´oreu, kde na malém prostoru zažijete prakticky všechno, co nedozírná Oceánie nabízí.

Článek: Pláže na Hauru Point

Nejlepší pláže na Mo´orea

Nejlepší pláže a nejhezčí část pobřeží je na Mo´orea na jejím severozápadním konci v Hauru Point. Najdete zde všechno, co byste od ostrova v Polynésii očekávali: azurovou lagunu, korálové ostrůvky motu, bílé pláže a samozřejmě kokosové palmy. Navíc je zde i pár míst, kde je hlubší voda, že je možné si i zaplavat. Celkem je to cca 3km pláží a plážiček.


3. den

Poznávání ostrovu na kole

Po odpočinku u moře je dobré si třetí den o něco přivstat a vyrazit brzy ráno na objížďku celého ostrovu na kole. Krásně si tak prohlídnete dvě velmi fotogenické zátoky na ostrově – Opunoho a Cook, a místní velmi strmé a zelení ze všech stran porostlé hory. Kdo si chce tento okruh ještě o něco prodloužit, může vyjet na parádní vyhlídku Belveder a pokochat se i vnitrozemím ostrova. 

Článek: Cyklovýlet okolo ostrovu Mo´orea

Na kole okole ostrova

I v tropickém ráji Francouzské Polynésie si můžete dopřát parádní vyjížďku na kole - projet si celou 59 km dlouhou okružní silničku kolem celého ostrova Mo´orea. Jediným vaším nepřítelem bude velké vedro. Dopravní ruch je pouze na východní straně ostrova a dá se přežít. Nejhezčí jsou výhledy po místních zelených horách.

Článek: Výjezd na vyhlídku Belveder

Cyklistická výzva na Mo´orea

Na celém ostrově se dají v podstatě podniknout jen dva cyklovýlety - buď objet celý ostrov okolo po pobřežní silnici nebo vyjet po slepé silnici na krásnou vyhlídku Belveder (250m n. m.). Pokud máte dost sil a chutě, stihnete během jednoho dne oba tyto výlety. Samozřejmě, že cyklistů zde moc nepotkáte, spíš nikoho - většina sem jezdí autem, což je také varianta tohoto výletu. Z Vyhlídky Belveder budete mít krásný rozhled na obě dvě zátoky a hlavně na úžasné místní hory.


4. až 5. den

Plavba na kajaku a trekking vnitrozemím

Po náročné cyklistické vyjížďce je dobré si zase užít den u vody. Určitě stojí za to půjčit si kajak a obeplout malé korálové ostrůvky motu. Další den se vydejte na trekking do vnitrozemí ostrova, ať ho poznáte z jeho další stránky.

Článek: Kajakem po Hauru Point

Kličkování mezi motus

V Tichomoří patří kajak mezi velmi oblíbené aktivity trávení volného času. Klidná hladina v laguně a korálové ostrůvky motu přímo čekají na průzkumné plavby. Navíc máte výhled na pobřeží z úplně jiného úhlu. Na ostrově Mo´orea je ideálním místem na plavby kajakem jeho severozápad zvaný Hauru Point, kde je nejvíc těchto korálových ostrůvků.

Článek: Túra přes Three Firs Pass

Od ananasových plantáží po džungli

Na ostrově Mo´orea je několik možností pěkné turistiky - jedna z pěkných tras je z vesničky Paopao na konci zátoky Cook vedoucí na hezké výhledové místo Three Firs Pass (průsmyk u tří borovic). Nečekejte však nějak výborně značenou cestu. I náčrtky v průvodcích jsou spíš jen pro hrubou orientaci a s největší pravděpodobností budete i tápat. Každopádně si užijete i "venkovskou" část Mo´orea s políčky ananasů a místní oceánskou džungli.


Další možné aktivity

  • Výstup na horu Rotui (899m n. m.)
  • Treking z přístavu Vaiare do vesničky Paopao
  • Túra přes průsmyk tří kokosů (three coconuts)
  • Velký okruh Opunohu spojující túry přes průsmyk tří borovic a tří kokosů


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam