Kajakem po Hauru Point

Kajakem po Hauru Point

Kličkování mezi motus

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 2:30 hod

V Tichomoří patří kajak mezi velmi oblíbené aktivity trávení volného času. Klidná hladina v laguně a korálové ostrůvky motu přímo čekají na průzkumné plavby. Navíc máte výhled na pobřeží z úplně jiného úhlu. Na ostrově Mo´orea je ideálním místem na plavby kajakem jeho severozápad zvaný Hauru Point, kde je nejvíc těchto korálových ostrůvků.

Obsah článku
Recenze

Pohled na Mo´oreu

Po tom co si vypůjčíte kajak, můžete vyrazit na spanilou jízdu. Nezapomeňte na nepromokavé pouzdro na foťák, nebo alespoň igelitku, pokud chcete na tomto výletu udělat pár fotek. Pěkný záběr vás bude čekat hned zkraje – přeplutí cca 600 metrů na největší motu Fareone. Při této plavbě dávejte pozor na motorové čluny, kterým budete křížit cestu.

Pohled na Mo´oreu

Na motu Fareone

Navigovat na mapě

Pokud chcete obeplout všechny tři motu na severu, počítejte s přibližně dvěma hodinami. Když k tomu připočtete koupání a relax na písku, může z toho být nakonec klidně výlet na půl dne.

Na motu Fareone mít pocit Robinsona nebudete – jako největší ze všech tří jsou na něm i různé stavbičky i možnost ubytování.

Na motu Fareone

Relax v plytké laguně

Navigovat na mapě

Na vaší plavbě najdete i místa, kde se nechá zakotvit i mimo břeh a kochat se okolní krajinou. Například na východním konci motu Tiharua /viz. úvodní snímek fotoreportu/.

Výhled na ostrov bohužel odhaluje, že horské stráně nad Hauru už bohužel padly na vrub civilizace.

Relax v plytké laguně

Motu Irioa

Navigovat na mapě

Pokud máte sil na rozdávání, vydejte se ještě 800 metrů dál na východ na poslední motu Irioa, kde si konečně budete trošku připadat jako Robinsoni. No ztroskotat byste ale na tomto plácku pevniny 120×70 metrů nejspíš nechtěli :-)

Motu Irioa

Výhled na Tiahuru

Při pohledu zpět vidíte celou štreku od motu Tiahuru, kterou jste podnikli a která vás čeká ještě jednou zpět.

Výhled na Tiahuru

Mount Rotui (899m n. m.)

V dálce před vámi ční impozantní Mount Rotui.

Mount Rotui (899m n. m.)

Opuštěná pláž

Strana blíž ke konci laguny už není tak zajímavá. Je víc kamenitá a je i bouřlivější, zvlášť když se přiblížíte ke korálové barieře.

Opuštěná pláž

Motu

Ještě poslední pohledy, než se vrátíte zpět na mateřskou pevninu.

Motu


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam