Koupání na Muri Beach

Koupání na Muri Beach

Nejkrásnější pláž na Raratonze

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Minimální
Čas: 3 dny

Jihovýchodní konec ostrova okolo vesničky Muri splňuje představy o tichomořském ráji – bělostná pláž, laguna, kokosové palmy a zarostlé korálové ostrůvky motus. Ubytovací kapacity na pláži naštěstí nejsou předimenzované, tak tu kupodivu není ani nějaký extrémní nával. Prostě ideální místo na pár dní relaxu.

Obsah článku
Recenze

Taakoka Motu na Muri beach

Navigovat na mapě

Muri beach je vyhlášená nejen pěknou koupací lagunou, ale hlavně čtyřmi fotogenickými korálovými ostrůvky motus. Ten nejjižnější z nich Taakoka je nejhezčí – vypadá jak z filmu o trosečnících. Je ale hustě zarostlý a mimo tropické vegetace na něm nic k vidění není.

Taakoka Motu na Muri beach

Turistický Koromiri motu

Navigovat na mapě

Koromiri motu je díky své písečné pláži nejvíc oblíbený mezi turisty. Každý si na něj z Muri beach zaplave nebo dopluje na kajaku. Oblíbené jsou i výlety lodí, kde se tu pak griluje obídek. Na Koromiri motu se dá za odlivu dojít i s foťákem v ruce, pokud máte jistý krok a nebojíte se, že ho případně vykoupete. Druhá strana motu je plná hromad starých korálů a výhledů na konec laguny, o kterou se tříští docela velké vlny.

Turistický Koromiri motu

Muri Beach

Pláž a její okolí je naštěstí zastavěna jen nízkými příjemnými stavbami a na obzoru se zvedají bujnou vegetací porostlé prudké stěny hor ve vnitrozemí Raratongy.

Muri Beach

Zbytky korálů na Muri beach

Muri beach je trošku záludná v jedné věci – sice je písečná, ale sem tam se válí zbytky korálů. A ty jsou občas docela ostré. Takže pokud nenosíte koupací boty, tak počítejte s tím, že si minimálně jednou denně chodidlo nějakým způsobem sedřete.

Zbytky korálů na Muri beach

Pohoda na Muri beach

Přestože je Muri beach nejslavnější pláž na Raratonze, tak tu nejsou žádné velké davy a jsou tu i okamžiky, kdy si tu člověk připadá skoro osamocený :-)

Pohoda na Muri beach

Procházka po pláži severním směrem

Po pláži se severním směrem dá dojít jen přibližně naproti začátku třetího Oneroa motu. Pak už se stává pobřeží výrazně hůře prostupné. Navíc je tu koupání už i docela nebezpečné – proud táhnoucí teplou vodu z laguny do širého moře tu nabývá na síle a pokusy o přeplavání na třetí motu mohou skončit neslavně. Tak pozor!

Procházka po pláži severním směrem

Procházka po pláži jižním směrem

Jižním směrem se nechá dojít relativně daleko, ale voda je tu hodně plytká a kamenitá, tak tu míst na koupání moc není.

Procházka po pláži jižním směrem

Kokosové palmy

Tradiční kulisa pláží nejen v Tichomoří – kokosové palmy. Tak hlavně při bouřích a větru pozor, co máte nad hlavou. Zvlášť u těch na pláži Muri se zdá, že je nikdo nečeše.

Kokosové palmy

Plachtění na laguně

Plachtění na laguně je jeden z oblíbených sportů na Muri beach.

Plachtění na laguněČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam