Cestování po ostrově Rarotonga

Cestování po ostrově Rarotonga

Koupání a treking v jednom

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Podprůměrná
Čas: 5 dnů

Pokud chcete alespoň trochu poznat Raratongu, musíte zkombinovat nejen koupání a šnorchlování, ale také turistiku a cyklistiku. Uvidíte tak i velmi pěkné horské scenérie a bujnou vegetaci ve vnitrozemí ostrova. Jelikož je to ostrov relativně malý, stačí vám na poznání jen pár zajímavých dní.

Obsah článku
Recenze

1. den

Relax na Muri beach

Po příletu věnujte minimálně jeden den relaxu, poznávání pláže a korálových motu na jihovýchodě ostrova v Muri, neboť je to nejhezčí pláž na ostrově.

Článek: Koupání na Muri Beach

Nejkrásnější pláž na Raratonze

Jihovýchodní konec ostrova okolo vesničky Muri splňuje představy o tichomořském ráji - bělostná pláž, laguna, kokosové palmy a zarostlé korálové ostrůvky motus. Ubytovací kapacity na pláži naštěstí nejsou předimenzované, tak tu kupodivu není ani nějaký extrémní nával. Prostě ideální místo na pár dní relaxu.

2. den

Cesta na kole okolo ostrova

Druhý den se věnujte poznávání přímořské části ostrova. Půjčte si moped či kolo a objeďte celý ostrov dokolečka. Uvidíte nejen zemědělskou krajinu začínající téměř hned za koncem pláže, ale i bujnou vegetací porostlé krásné vnitrozemské hory. Nezapomeňte si udělat procházku i v hlavním městě Avarua. Zde jsou zajímavé hlavně výhledy na ostrov z přístavního mola. 


Článek: Cyklovýlet okolo Rarotongy

Na kole okolo ostrova Rarotonga

Jedním z nejoblíbenějších výletů na celé Rarotonze je objetí celého ostrova po hlavní silnici Ara Tapu, která má jen okolo 30 kilometrů. Vyražte buď na mopedu nebo ještě lépe na kole se zde oblíbenou elektrickou přípomocí. Uvidíte jak zelené hory ze všech stran, typické domečky, tak i sem tam nějakou pláž, kterých bych tu ale turista čekal mnohem více. Z hlavní silnice vede i několik krátkých silniček přímo do vnitrozemí, tak lze tento výlet i o něco protáhnout. Navíc hlavní rušná silnice vedoucí u pobřeží je víc jak na půlce cesty okolo ostrova doplněna o daleko zelenější a klidnější souběžnou silničku víc ve vnitrozemí. Tak lze vlastně ostrov objet dvakrát a pokaždé trochu jinak.

Článek: Prohlídka Avarua

Hlavní město Cookových ostrovů

Hlavní město Cookových ostrovů Avarua má jen o něco víc než pět tisíc obyvatel a v překladu znamená dva přístavy. Na místní poměry je to rušné místo, ale žádné výškové budovy zde rozhodně nehledejte a to je i dobře. Nejzajímavějším a nejfotogeničtějším místem zde je přístav, odkud jsou krásně vidět místní zelené hory tyčící se prakticky hned za hranicí města.

3. Den

Plavby na kajaku a koupání

Třetí den můžete pojmout zase více odpočinkově. Mimo koupání a šnorchlování stojí za to vypůjčit si na pár hodin kajak a obeplout jednotlivé ostrůvky motu. Další spíš komerčnější zábavou je hromadné grilování na některém z ostrůvků, které je pravděpodobně nabízeno místními cestovními kancelářemi.


4. den

Přechod ostrova

Pokud máte rádi turistiku a chcete poznat pořádně i vnitrozemí ostrova, není lepší vycházka než trek ostrovem od severu k jihu. Uvidíte zde bujnou oceánskou džungli a z průsmyku u Jehly Te Rua Manga i krásné výhledy po ostrově. Sestup na druhou stranu ostrova potěší i dobrodružněji založené povahy.

Článek: Trek napříč Rarotongou

Ostrovem ze severu na jih

Cross-Island Track je s přehledem nejzajímavější vycházka na celé Rarotonze. Při tomto přibližně tří až čtyřhodinovém pochodu přejdete celý ostrov ze severu na jih skrz tropickou džungli. Nejspíš i alespoň trošku zmoknete a chvílemi půjdete v mlžných oblacích. Každopádně při troše štěstí budete mít z nejvyššího místa treku pěkný výhled na nejvyšší vrcholky ostrova Te Manga (653m n. m.) a Te Atukura (638m n. m.). Rozhodně nepodceňte obuv, jelikož je spousta pasáží kluzká, blátivá a i docela prudká. Trek je možný jít i opačným směrem (tedy z jihu na sever), ale příliš se nedoporučuje, neboť je tu větší riziko, že se můžete ztratit.

5. a další dny na ostrově

Pokud máte vyhrazený čas okolo týdne, můžete zkusit pochody do nitra ostrova ještě dalšími údolími:

  • Za vidění stojí i krátký Avana trek
  • Výstup na nejvyšší horu ostrova Te Manga (653m n. m.) údolím Tupapa
  • Cesta údolím Takuva´ine
  • Výstup na Maungatea Bluff

Článek: Avana trek

Z pláže rovnou do džungle

Turistika na Rarotonze není jen o nejslavnějším Cross-Island Tracku. V podstatě z každé silničky vedoucí do vnitrozemí se nechá udělat alespoň malý výlet za oceánskou přírodou. Dobře dostupným krátkým výletem přímo z Muri beach je podél říčky Avana s výhledy po okolních džunglích v zarostlých horách.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam