Cyklovýlet okolo ostrovu Mo´orea

Cyklovýlet okolo ostrovu Mo´orea

Na kole okole ostrova

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Průměrná
Čas: 4:30 hod

I v tropickém ráji Francouzské Polynésie si můžete dopřát parádní vyjížďku na kole – projet si celou 59 km dlouhou okružní silničku kolem celého ostrova Mo´orea. Jediným vaším nepřítelem bude velké vedro. Dopravní ruch je pouze na východní straně ostrova a dá se přežít. Nejhezčí jsou výhledy po místních zelených horách.

Obsah článku
Recenze

V zátoce Opunohu

Jelikož je tento výlet okružní, začátek má každý na místě svého ubytování. My vybereme jako start Hauru point, protože je to nejoblíbenější místo na ostrově a pojedeme jakoby podle hodinových ručiček.  Prvních cca 8 kilometrů nejsou ze silničky nějaké převratné výhledy, ale to se změní v zátoce Opunohu. Zde je i odbočka na vyhlídku Belveder, tak si k tomuto výletu můžete přidat i jednu horskou prémii.

V zátoce Opunohu

Výletní lodě

Navigovat na mapě

Ze severovýchodního konce zátoky Opunohu jsou pěkné výhledy nejen na obrovské výletní lodě.

Výletní lodě

Síla přírody

Oceánie je vyhlášená svými kokosovými palmami, ale i tak vás občas překvapí kuriózní exempláře, které pro kus světla udělají cokoliv.

Síla přírody

Pobřeží Mo´orea

Pobřeží ostrova je malebné, ale vhodných míst ke koupání tu kupodivu moc není. Jediný vhodný kus pláže na severu mezi zátokami Opunohu a Cook zabírá hotel Sheraton.

Pobřeží Mo´orea

V zátoce Cook

Zátoka Cook je ještě hezčí a fotogeničtější než Opunohu. I zde většinou narazíte na výletní lodě.

V zátoce Cook

Mouaroa

Krásný pohled je také na místní vyhlášenou špici Mouaroa.

Mouaroa

Mt. Rotui

V zátoce Cook je i menší městečko Paopao se supermarketem, tak zde můžete doplnit zásoby. Při další jízdě se budete moci čím dál víc kochat masivem hory Rotui, která odtud má úplně jiný o něco méně zajímavý tvar než z Belvederu.

Mt. Rotui

Pláž Temae

Navigovat na mapě

Poté následuje pár nudnějších kilometrů hlavně z důvodu objíždění místního letiště než se dostanete k pláži Temae, která je vyhlášená nejen dobrým koupáním, ale i pohádkovým výhledem na Tahiti.

Pláž Temae

Pláž Temae

Bohužel většina pláže patří pod hotel Sofitel, ale i tak je to velmi pěkné místo a pokud máte víc času, tak určitě stojí za návštěvu.

Pláž Temae

Motu Afareaitu

Navigovat na mapě

Dalším velmi pěkným místem po této okružní jízdě je zátoka Vaiare – pro většinu turistů vstupní místo na tento ostrov díky trajektovému přístavu spojující Mo´oreu s Tahiti.

Po dalších třech kilometrech jízdy se otevře výhled na pěkný motu Afareaitu, jediný mimo okolí Hauru Pointu. Na místní uzoučké pláži relaxují hlavně místní.

Motu Afareaitu

Mt. Tohiea

Další kilometry jízdy jsou plné výhledů na nejvyšší horu ostrova Tohiea.

Mt. Tohiea

Proměnlivá oblačnost

Počasí nad místními horami se mění velmi rychle. Azuro se může za pár minut změnit na mlhu či déšť.

Proměnlivá oblačnost

Malebný kostelík

Na západní straně ostrova potkáte i pár malebných kostelíků.

Malebný kostelík

Hory z "druhé" strany

Kouzlo tohoto cyklovýletu je i v tom, že v podstatě všechny hory uvidíte ze všech stran.

Hory z "druhé" strany

Kostelík

Pozvolna se blížíte Hauru Pointu a z celodenního vedra už budete mít asi opravdu dost. Sice je to jen 60 kilometrů + 10 km pokud jste si přidali ještě Belveder, ale v tomto podnebí je to víc než dost :-)

KostelíkČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam