Výjezd na Hoher kasten

Výjezd na Hoher kasten

Výhled pro bohy

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 2:00 hod

Hoher Kasten je hora ve Švýcarsku v oblasti Appenzellských Alp. Hora se tyčí nad řekou Rýn. Lze odtud dohlédnout do Lichtenštejnska, na Bodamské jezero, do vnitrozemí Švýcarska (Appenzell, Sankt Gallen) a do Rakouských Alp.

Obsah článku
Recenze [2x]

Pěšky, nebo lanovkou

Na Hoher Kasten se dá vyjet velkou kabinovou lanovkou. Zdatnější turisté tam mohou vystoupat pěšky (cca 1 hodina cesty). Jedná se o druhý nejznámější vyhlídkový vrch v této oblasti hned po vrchu Säntis.

Pěšky, nebo lanovkou

Co najdeme na vrcholu

Na vrcholu nás čeká neuvěřitelný výhled. Vyhlídkové cesty a plošinky nám nabídnou výhledy do celého širého okolí. Také se zde samozřejmě můžeme občerstvit v restauraci.

Co najdeme na vrcholu

Pohled na Lichtenštejnsko

Pod námi se rozkládá údolí řeky Rýn. Nyní se díváme přímo na Lichtenštejnsko, které lze z této téměř ptačí perspektivy shlédnout skoro celé jako na dlani.

Pohled na Lichtenštejnsko

Jezero Samtisersee

Přímo vedle vrchu Hoher Kasten můžeme shlížet do údolíčka s jezerem Samtisersee.

Jezero Samtisersee

Pohled do Rakouska

Za Rýnem prochází nejen hranice s Lichtenštejnskem, ale také s Rakouskem. Hory, na které tedy koukáme jsou už Rakouské Alpy. Řeka Rýn, která je v těchto místech řekou hraniční, zde tvoří četné písčité naplaveniny.

Pohled do Rakouska

Co nás čeká na opačné straně?

Na druhé straně, než je řeka Rýn koukáme na mírně zvlněnou krajinu, kde se nachází například městečko Appenzell, či známé město Sankt Gallen. Za dobrého počasí zde můžeme vidět velké množství paraglidistů.

Co nás čeká na opačné straně?

Vrch Kamor

Vrchol Kamor se svou výškou 1751 m.n.m. je s vrchem Hoher Kasten propojen geologicky i spletencem cest.

Vrch Kamor

Bodamské jezero

Za vrcholem Kamor lze zahlédnout rozlehlé Bodamské jezero. Je odtud sice daleko, ale pomocí dalekohledů, či velkého zoomu u fotoaparátu můžeme sledovat i zdejší lodní provoz :)

Bodamské jezero


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam