Terka Petingerová

Terka Petingerová

Terka Petingerová
Terka Petingerová
Články
143
Recenze
0
Sledující
9
Sleduje
0
Navštíveno
519
Sledovat

Ahoj jsem Terka Petingerová

Ahoj, 

jmenuji se Terka a moc nevím, co zde mezi všemi těmi velkými cestovateli dělám, protože se za velkého cestovatele nepovažuji :)

Ač velmi ráda cestuji, tak jsem ještě zdaleka nedosáhla všech svých cestovatelských cílů. 

Když už se zadaří někam vyjet, jedná se především o horskou turistiku. Miluji hory všeho druhu, Alpy, Karpaty, Krkonoše či třeba Brdy? Vždyť je to přeci vše paráda! 

Poslední roky jsem se stala také fanouškem Španělských ostrovů v čele s Gran Canaria a v závěsu s Menorcou.

Ale nejčastěji cestuji po naší krásné republice. Zde se však neorientuji pouze na hory, ale ve velkém navštěvuji různé hrady a zámky, nepohrdám ani zříceninami, hradišti a už vůbec ne přírodními rezervacemi a památkami. K radosti mi stačí výhledy do krajiny, obdivuhodné stavby, uklidňující příroda, či třeba jen nález vzácného druhu rostliny či houby. 

Nejsem tedy příliš velký cestovatel, ani turista. Nepodnikám velké cesty na vlastní pěst, ale naopak nepohrdnu organizovaným zájezdem, když stojí za to. Nepodstupuji velké výšlapy ve vysokých horách, naopak nepohrdnu lanovkou a následným chozením po hřebenech či sestupem dolů. Nechodím všude pěšky, ale často provozuji tzv. autoturistiku, která mi umožňuje urychlené přesuny a tím možnost navštívit více míst v jeden den. 

Takže děkuji za možnost být tu a psát vedle všech těchto zcestovalých lidí své ne tolik zajímavé články :) 


Sleduje mě 9 cestovatelů

Sleduji 0 cestovatelů