Vyhlídka na Lagunu Verde

Vyhlídka na Lagunu Verde

Modrý klenot pod Licancaburem

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 0:30 hod

Vyhlídka na krásnou modrou lagunu Verde ležící ve 4 330m n. m. je jednou z nejhezčích zastávek na všech jeepových tůrách, které křižují tuto oblast. Nad lagunou se zvedají mohutné sopky Licancabur a Juriques, které dotváří téměř pohádkovou atmosféru. Hned vedle se nachází na první pohled o něco méně zajímavější laguna Blanca.

Obsah článku
Recenze

Licancabur a Juriques

Nejklasičtější záběr z vyhlídky – dvojice sopek a laguna Verde pod nimi. Počasí dost závisí na sezóně. Leden-únor může být podmračený, ale většinou je tu jen azurová obloha.

Licancabur a Juriques

Kamenný mužík a Licancabur

Vyhlídka je obsypána kamennými mužíky z jedné strany a černými sopečnými kameny na druhé. Většinu turistů láká si seběhnout cca 20 výškových metrů ke břehům laguny, ale lepší výhled zde rozhodně nenajdou.

Kamenný mužík a Licancabur

Volcano Juriques (5 704m n. m.)

Oproti Licancaburu docela nenápadný vyhaslý vulkán, ale za to s velkolepým kráterem. Na fotce je vidět i malý kanál spojující obě laguny – Verde a o dva metry nižší Blancu.

Volcano Juriques (5 704m n. m.)

Výhled na zapád

Západním směrem je pěkný výhled na pozvolna se zvedající masiv Sairecaburu. Břeh jezera je bílý od vysrážených minerálů.

Výhled na zapád

Laguna Blanca v dáli

Z vyhlídky je pěkně vidět i sousední laguna Blanca, která odtud oproti laguně Verde nevypadá zas dvakrát impozantně a proto většina turistů už ani k ní nechce zajíždět. To ale dělají docela chybu.

Laguna Blanca v dáli

Bezejmenná sopka a Zapaleri

Východu dominuje bezejmenný sopečný vrcholek. Úplně napravo je zajímavá sopka Zapaleri (5 653m n. m.), na jejímž vrcholu je trojmezí mezi Bolívií, Argentinou a Chile.

Bezejmenná sopka a ZapaleriČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam