Výlet do San Pedro de Atacama

Výlet do San Pedro de Atacama

Oáza pod Licancaburem

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 4 dny

San Pedro de Atacama (2 440m n. m.) je asi nejznámější turistické městečko na severu Chile. a po zásluze. Můžete z něj dělat celou řadu skvělých výletů po okolní úchvatné krajině a také je to zároveň výborné východisko na slavný výlet do bolívijského jihozápadního Altiplána, jehož většina spadá do národního parku Eduardo Avaroa

Obsah článku
Recenze [2x]

1. den

Procházka na Pucara de Quitor

Ideální na rozkoukání po okolí San Pedra de Atacama je procházka do ruin staré indiánské osady Pucara de Quitor

Článek: Túra na Pucara de Quitor

Indiánská památka u San Pedro

Nejoblíbenějším krátkým výletem ze San Pedra de Atacama je procházka údolím stejnojmenné řeky San Pedro k rozvalinám staré incké pevnosti Pucara de Quitor. Možná víc než samotné rozvaliny vás zaujmou krásné výhledy do údolí řeky a majestátné sopky na obzoru.

2. den

Velký cyklo okruh okolo San Pedro de Atacama

Pokud se na to cítíte, vyražte na celodenní cyklo okruh po zajímavostech v okolí San Pedra, jako je třeba Garganta del Diablo, Valle del Muerto či nejznámější Valle de la Luna. Alternativně to můžete výrazně zjednodušit, když si dáte s místní cestovkou jen výlet do Měsíčního údolí. Přejdete tak však o řadu zajímavých zážitků


Článek: Cyklovýlet okolo San Pedra de Atacama

Na kole po poušti Atacama

Pro většinu turistů je pouštní městečko San Pedro de Atacama jen východiskem ke světoznámým gejzírům Tatio nebo na sopečné bolívijké Altipláno. Přitom hned v okolí tohoto města se nachází celá řada zajímavých lokalit, které můžete navštívit během jednoho dlouhého dne v rámci cyklovýletu. Užijete si tak dosyta výhledů po této úžasné surrealistické krajině zvětralých různobarevných skalních hřbetů a zjistíte, že jste si možná na San Pedro vyhradili zbytečně málo dní.

3. den

Výlet na gejzíry Tatio

Asi nejznámější výlet a relativně únavný je výlet k světoznámým gejzírům Tatio. Vyjíždí se ještě hodně za tmy, aby jste tam byli na východ slunce. na zpáteční cestě vás čeká několik dalších zajímavých zastávek jako je například překrásný kostelík v Machuca.

Článek: Prohlídka gejzíru El Tatio

Nejslavnější chilské gejzíry

Gejzíry El Tatio (4 270m n. m.) patří s přehledem k největším zajímavostem co nabízí chilská strana Altiplána. Toto nejrozsáhlejší gejzírové pole na Jižní polokouly je navíc malebně položené v sopečné krajině s typickou faunou a florou. Pokud vám nevadí brzké vstávání a velká zima před východem slunce určitě si sem zajeďte na výlet ze San Pedra de Atacama.

Článek: Prohlídka Machuca

Kouzelný kostelík na Altiplánu

Machuca (4 020m n. m.) je malá indiánská vesnička na chilské straně Altiplána. Známá je jen díky krásnému kostelíku. Nebýt, ale silničky ke gejzíru Tatio sotva by někdo sem našel cestu.

4. den

Kaňon Jerez a Salar de Atacama

Další den můžete prozkoumávat například rozlehlý Salar de Atacama či málo známý, ale krásný kaňon Jerez

Článek: Túra kaňonem Jerez

Krásná atacamská oáza

Krajina v okolí San Pedra de Atacama nabízí nejen roztodivné skalní útvary, salary či sopečné gejzíry, ale i řadu krásných kaňonů. Jedním z nejlépe dostupných a přitom málo navštěvovaných kaňonů je i Quebrada de Jerez (někdy značená i jako Valle de Jere). Turistická cesta začíná v Toconau dostupném autobusem či stopem z mnohem většího San Pedra.
Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam