Cyklovýlet okolo San Pedra de Atacama

Cyklovýlet okolo San Pedra de Atacama

Na kole po poušti Atacama

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Průměrná
Čas: 1 den

Pro většinu turistů je pouštní městečko San Pedro de Atacama jen východiskem ke světoznámým gejzírům Tatio nebo na sopečné bolívijké Altipláno. Přitom hned v okolí tohoto města se nachá­zí celá řada zajímavých lokalit, které můžete navštívit během jednoho dlouhého dne v rámci cyklovýletu. Užijete si tak dosyta výhledů po této úžasné surrealistické krajině zvětralých různobarevných skalních hřbetů a zjistíte, že jste si možná na San Pedro vyhradili zbytečně málo dní.

Obsah článku
Recenze

Rozvržení výletu

na tento výlet je ideální vyrazit hned brzy ráno. Nejdříve se vydejte směr údolí řeky San Pedro s návštěvou soutěsky Garganta del Diablo. Potom pokračujte do opravdu mrtvého údolí Valle del Muerto. Následuje přejezd pustou pouští Atacama do Měsíčního údolí – Valle de la Luna, kde si užijete zajímavé světlo v podvečer. Pak už jen následuje návrat zpět do San Pedra.

Článek: Na kole údolím řeky San Pedro

K Ďáblovy soutěsce

Cyklistika v okolí San Pedro de Atacama I: Jeden z nejlepších výletů co můžete ze San Pedra de Atacama podniknout je celodenní jízda na kole po okolní marsovské krajině. V první části vás čeká jízda malebným údolím řeky San Pedro okolo indiánských rozvalin Pucara de Quitor až k Ďáblově soutěsce, která se však dá prozkoumat pouze pěšmo.

Článek: Na kole údolím Muerte

Skrz mrtvou krajinu

Cyklistika v okolí San Pedro de Atacama II: Na západ od relativně živého údolí řeky San Pedro se nachází další zajímavá oblast plná tisíců ruznobarevných zaoblených hřebenů - Valle de Muerto (Údolí Smrti). Je to vlastně 3km široká a 7km dlouhá oblast sevřená mezi náhorní pouštní plání. Přes tuto oblast vede druhá etapa celodenního cyklistického výletu v okolí San Pedro de Atacama.


Článek: Na kole Atacamou k Měsíčnímu údolí

Pouštní pustinou k přírodní zajímavosti

Cyklistika v okolí San Pedro de Atacama III: Třetí část výletu vás zavede na plochou atacamskou pustinu a je z celého výletu v okolí San Pedra asi nejméně zajímavá. I tak si užijete výhledy na sopky na chilsko-bolívijské hranici a tu pravou pustinu. Popolední vedro, hroby u cesty a výstraha před minami dodá i trochu dobrodružného pocit. Tato etapa končí výjezdem do Měsíčního údolí, poslední velké zajíamvosti tohoto výletu.

Článek: Na kole Měsíčním údolím

Nejznámější zajímavost San Pedra

Cyklistika v okolí San Pedro de Atacama IV: čtvrtou a poslední etapou tohoto dlouhého ale velmi pěkného cyklo výletu je průjezd Valle de la Luna, což je krajina červených hřbítků pocukrovaných solnýmí nánosy. Místy to tu vypada, jako kdyby nedávno sněžilo. Mimo skalních útvarů zde najdete velikou vyhlídkovou písečnou dunu
Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam