Túra Parihuana - Caylloma

Túra Parihuana - Caylloma

Návrat do civilizace

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Průměrná
Čas: 6:00 hod

**Trek k prameni Amazonky V: ** čtvrtý den treku je zároveň dnem posledním. Čeká vás dlouhý pochod po Altiplánu stále ve výškách okolo 4 500m n. m. Největším zajíamvostí je jezero Huarhuarco se spoustou plameňáků.

Obsah článku
Recenze

U lamích ohrad

Začátek cesty vede z Parihuany podél zavlažovacího kanálu. Zhruba po 3,5km chůze je malebné místo, kde se řeka stáčí do pravého úhle. Zde jsou jezírka a ohrady s lamami.

U lamích ohrad

Cesta pustým Altiplánem

Posléze se odpojíte od řeky a po prašné silničce půjdete kilometry daleko prakticky po přímce. Po čtyřech dne náročného putování v těchto výškách se budete možná modlit, aby jel nějaký náklaďáček s lamami a trochu vás posunul do civilizace.

Cesta pustým Altiplánem

Falešná naděje

Po hodině pochodu se začne na obzoru objevovat náklaďáček, který skýtá falešnou naději, že by vás třeba mohl i někam odvézt, je to však jen vrak položený na špalcích

Falešná naděje

Putování po nekonečném Altiplánu

Kilometry vám tento den nebudou moc utíkat i když půjdete v rychlém tempu. Scenérie se moc nemění – okolní kopce jakoby stáli pořád na stejném místě.

Putování po nekonečném Altiplánu

Výhled na Mismi a Huarhuarco

Od ruin ohrad pro lamy je asi nejhezčí výhled na jezero Huarhuarco a vzdálený vrchol sopky Mismi, který jste vylezli před dvěma dny.

Výhled na Mismi a Huarhuarco

Altiplánský hřbitov

Po chvíli po cestě potkáte i osamocený hřbitov. V okruhu několika kilometrů však není žádné lidské sídlo, tak je jeho existence tak trochu záhadou.

Altiplánský hřbitov

Ovce a lamy

I přesto, že prakticky celý trek vede pustou krajinou potkáte na něm stovky lam a ovcí – Lidí jen pár.

Ovce a lamy

Vyhlídka do údolí řeky Santiago

Po více jak pěti hodinách konečně přijdete na vyhlídku do údolí řeky Santiago, kterým vede silnice do hornického města Caylloma. Toto údolí je plné různě velkých dolů.

Vyhlídka do údolí řeky Santiago

Náklaďákem do Cayllomy

Po seběhnutí do údolí už záleží na štěstí, zda zrovna pojede nějaký náklaďák, který vás sveze na korbě. Pokud ne, čeká vás ještě posledních sedm kilometrů do Cayllomy po prašné silničce.

Náklaďákem do Cayllomy

Caylloma

Trek končí v Cayllomě ospalém hornickém městečku, kde jsou i nějaké bufety, internet ale hlavně odtud jedou alespoň dva autobusy denně do Arequipy.

Caylloma


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam