Túra Dharapani - Timang

Túra Dharapani - Timang

Vyhlídka na Manaslu

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Průměrná
Čas: 3:00 hod

Dharapani (1 930m n. m.) leží jen kousek od soutoku Marsyangdi a Dudh Khola – tedy v místech, kde je spojnice treku okolo Annapuren a Manaslu. Odtud se pokračuje cestou dál do Bagarchhapu (2 100m n. m.) a Danakyu, za kterým se musíte rozhodnout nejen dle vaší fyzické síly, ale hlavně dle aktuálních závalových podmínek, zda půjdete spodní cestou podél řeky či vystoupáte víc jak 400 výškových metrů do Timangu a půjdete horní cestou.

Obsah článku
Recenze

Gompa v Dharapani

Navigovat na mapě

Pokud máte chuť, můžete v Dharapani navštívit malou, ale zato malebnou gompičku.

Gompa v Dharapani

Údolí Dudh Kholy a Thoche

Navigovat na mapě

Cesta z Dharapani stoupá po západním břehu řeky a za chvíli se otevře pěkný pohled do údolí Dudh Kholy, kterým klesají trekaři z okruhu okolo Manaslu. Jen o kus dál je zelení obklopená vesnička Thoche.

Údolí Dudh Kholy a Thoche

Vstup do Bagarchhapu

Navigovat na mapě

Do Bagarchhapu je to jen kolem půl hodiny chůze a u vstupu vás přivítá pěkný čorten.

Vstup do Bagarchhapu

Pohled na masiv Manaslu

Nejhezčí pohled na této etapě je však směrem vzad na jednu ze špic masivu Manaslu. Hodně lidí si zde myslí, že vidí hlavní vrchol, ale toto je jen vedlejší vrchol, který nemá ani 6300 metrů nad mořem.

Pohled na masiv Manaslu

Západ slunce nad Manaslu

Po projití Bagarchhapu a Danakyu je dobré nebát se výšlapu, opustit spodní cestu a vydat se víc jak 400 výškových metrů do kopce klikaticemi v rododendronovém pralesu směr Timang ležícím na horské louce s vyhlášeným výhledem na Manaslu, hlavně na západ slunce. Zde už jen záleží na vašem štěstí, kolik toho uvidíte. Každopádně místní lodge jsou na to stavěny a vyhlídky mají přímo na střeše. Takže stačí si jen vzít horký čaj, nabalit se do bundy a v klidu se kochat západem slunce.

Západ slunce nad Manaslu

Výhled na Manaslu

Navigovat na mapě

Brzce ranní pohledy vám většinou dají jistotu, že celý hřeben uvidíte bez mraků. Ale světlu a barvě při západu slunce se to ani zdaleka nevyrovná.

Výhled na Manaslu

Hory nad Timangem

Timang měl dříve daleko větší význam než dnes – přes sedlo Namun sem kdysi vedla hlavní cesta do Manangu. Nyní, když se dá pochodovat údolím Marsyangdi, se touto prastarou obchodní cestou vydává už málokdo.

Hory nad Timangem


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam