Túra Timang - Koto - Chame

Túra Timang - Koto - Chame

První pohled na Annapurnu

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 3:00 hod

Z Timangu (2 630m n. m.) vyhlášeného parádními západy slunce nad masivem Manaslu se pokračuje lesy do Thanchoku a za ním už se cesta napojuje na hlavní trasu vedoucí spodem přes Danakyu. Tato přibližně tříhodinová cesta z Timangu přes Koto do Chame je pro turistu nejzajímavější hlavně tím, že konečně po několika dnech chůze poprvé uvidí Annapurnu. I samotná vesnička Chame na konci této etapy stojí za prohlídku.

Obsah článku
Recenze

Za Timangem

Navigovat na mapě

Cesta z Timangu do Thanchoku vede pohodlnou cestou po vrstevnici 300 výškových metrů nad řekou. Většinou sice lesem, ale někdy je skrz průseky a loučky vidět pěkná okolní skalnatá krajina. Tuto cestu přes Timang si vybírají lidé buď z důvodu toho, že chtějí mít výhledy na Mánaslu nebo taky proto, že spodní cesta bývá dost často zavalena sesuvy půdy.

Za Timangem

První pohled na Annapurnu II

Cesta vás přivede na rozlehlé náhorní louky, ale Thanchok leží až za malým bočním údolím, tak musíte klesnout, přejít most a zase nahoru. V Thanchoku se připojuje spodní cesta a pak pokračujete lesem, kde se co chvíli vynoří majestátní špice Annapurny II. Tento krásný pohled vás bude provázet skoro až do Chame.

První pohled na Annapurnu II

Koto a Annapurna II

Navigovat na mapě

Po hodince a půl pochodu se dojde do Kota – významné křižovatce cest. Mimo naší cesty okolo Annapuren zde odbočuje i méně procházená a do nedávna pro turisty uzavřená cesta do údolí Nar a Phu a na expediční přechody až do další odlehlé oblasti Horní Mustang. Pokud zde nemáte naplánovaný spánek a pokračujete dál, tak určitě i tak se zde vyplatí zastavit, dát si alespoň čaj a kochat se krásným výhledem na hřeben.

Koto a Annapurna II

Bezejmenná pyramida

Z hřebene vyčnívá krásná skoro sedmitisícová pyramidka (6 897m n. m.) připomínající peruánské Alpamayo. Ale bohužel nemá jméno.

Bezejmenná pyramida

Vstup do Chame

Navigovat na mapě

Z Kota do Chame je to už jen coby kamenem dohodil. Chame je správní městečko celého Manangu, i když je menší než městečko Manang dál proti proudu řeky. Hned zkraje vás přivítají desítky modlitebních mlýnků.

Vstup do Chame

Ulička v Chame

Chame je hodně fotogenická vesnička – v říjnu, kdy je zde největší trekařská sezona, se zde lidi už připravují na drsnou zimu a dělají si zásoby dřeva na otop.

Ulička v Chame

Chame

Zásoby dřeva bývají opravdu velké. To má bohužel i neblahý vliv na okolní lesy.

Chame

Výhled na Manaslu

Za dobrého počasí je z Chame krásně vidět vzdálená špička Manaslu.

Výhled na Manaslu

Lamjung Himal z Chame

Horou městečka je však Lamjung Himal, který se tyčí přímo nad ní o víc jak čtyři kilometry výše

Lamjung Himal z Chame

Chame

Z visutého mostu na konci městečka je možno si pěkně prohlídnout jeden z typických místních domků. Dál už pokračuje cesta do Pisangu…

Chame


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam