Túra Chhusang – Kagbeni

Túra Chhusang – Kagbeni

Poslední etapa treku po Horním Mustangu

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 5:00 hod

Mezi Chhusangem a Kagbeni je poslední část treku po Horním Mustangu, která ještě spadá do oblasti, na kterou je zapotřebí vstupní povolení. Svým výškovým profilem je to ale celkem příjemná procházka až na krátké, ale strmé stoupání za sídlem Tangbe. Tato cesta se dá zvládnout za půl dne, takže zbyde hodně času na prohlídku Kagbeni a jeho okolí.

Obsah článku
Recenze [1x]

Chhusang

Opouštíme Chhusang. Koryto řeky Kali Gandaki je tu hodně široké. I když to tak na první pohled nevypadá, tak tam, kde zrovna teče voda, je poměrně silný proud. Voda ale čas od času mění polohu svého toku.

Chhusang

Kagbeni

Po krátkém strmém klesání je vstup do Kagbeni. Je zapotřebí se opět přihlásit na kontrolním stanovišti. Případné zpoždění proti standardním 10 dnům, povoleným ke vstupu do Horního Mustangu, znamená 50,– US Dol. za každý den navíc.

Kagbeni

Ulice Kagbeni

V Kagbeni se potkávají cesty dvou treků: Horním Mustangem a kolem Annapuren. V srpnu v období monzunu tu ale moc turistů není. A tak máme městečko a jeho ulice skoro sami pro sebe.

Ulice Kagbeni

Na zápraží

Děti jsou, jako všude, vděčným námětem focení. 

Na zápraží

Údolí řeky Kali Gandaki

Vystupujeme nad Kagbeni. Usedáme u kamenného čhörtenu a naše pohledy míří zpět k severu tam, kde jsme strávili nezapomenutelné dny v Horním Mustangu.

Údolí řeky Kali Gandaki

Vítr

V této části Mustangu vždy „někdo po poledni stiskne knoflík“ a zapne dost čerstvý jižní vítr. Modlitební praporky plápolají v prostoru nad mustangskou krajinou.

Vítr

Spam

Obchody tu slouží nejen místním obyvatelům, ale jsou připraveny zvládat i případný zájem turistů. U nás je spam cosi otravně obtěžujícího. Tady se dá koupit v konzervě …

Spam

Pivo

Uzavíráme trek po Horním Mustangu. To je příležitost k malé oslavě. Nakonec volíme stylově Everest.

Pivo

Hotel Royal

Sedíme na střeše našeho dnešního příbytku, popíjíme Everest a sledujeme okolí.

Hotel RoyalČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam