Túra Bhulbhule - Nadi Bazar

Túra Bhulbhule - Nadi Bazar

Začátek Annapurna treku

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 1:30 hod

Oficiální místo startu treku kolem Annapuren je sice Besi Shahar (790m n. m.), hlavní město Lamjungu, ale většina turistů se chce v dnešní době vyhnout chůzi po prašné silnici a jedou autobusem z Káthmándú až do Bhulbhule (9,3 kilometr treku) (820m n. m.), odkud většinou vyráží ještě ten samý den do Nadi Bazar (13 kilometr treku) (930m n. m.) pohodlnou trekovou cestou podél řeky Marsyangdi.

Obsah článku
Recenze

Bhulbule

Navigovat na mapě

Autobus končí v Bhulbule přímo u visutého mostu přes řeku (viz. úvodní snímek fotoreportu), kde je shluk lodgí. Turisté rozlámání po několikahodinové jízdě rozhrkaným autobusem se většinou chtějí trošku rozhýbat a pokračují ještě týž den v podvečer pár km do Nadi. Možná taktičtější je zde zůstat, odpočinout si a vyrazit až druhý den ráno, kdy je větší šance vidět Mánaslu Himal nezahalený v mracích.

Bhulbule

Vodopád před Nadi

Největší zajímavostí na cestě do Nadi je mimo pěkných výhledů i pěkný 60 metrů vysoký vodopád, kde není problém narazit na tlupu opic.

Vodopád před Nadi

Podvečerní nálada u řeky Marsyangdi

Cesta vede prakticky po rovině malebnou krajinou podél řeky.

Podvečerní nálada u řeky Marsyangdi

Mánaslu Himal

Pokud nejsou schované za mraky, tak jsou na cestě do Nadi Bazar nádherné výhledy na Mánaslu Himal.

Mánaslu Himal

Vaření večeře

Do Nadi je to z Bhulbule jen 4km, takže opravdu krátká etapa. Pokud si zde vyberete k noclehu nějakou malou lodge, mají večery takovou rodinnou a romantickou atmosféru.

Vaření večeře


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam