Prohlídka Göreme

Prohlídka Göreme

Srdce Kappadokie

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Minimální
Čas: 1 den

Göreme patří mezi nejvíce navštěvovaná městečka v oblasti Kappadokie ležící ve středu Anatolie. Když si na něj vzpomenu, asociují se mi symboly jako jsou všudypřítomné surrealistické skalní útvary, množství vytesaných staveb a domů ve skalách a naprosto samozřejmá všudypřítomná přátelská atmosféra.

Obsah článku
Recenze

Náměstí GÖREME s tamějším kočím

Navigovat na mapě

Pokud přijedete do tohoto městečka autobusem, přijedete na autobusové nádraží přímo do centra, kde překypuje život – okolní orientální obchůdky s množstvím suvenýrů, restaurační zařízení, kavárny, cestovní kanceláře a dokonce kočí, který Vás může po městečku povozit. Taktéž už na první pohled člověka zaujme množství domů, které jsou z částí nebo úplně vytesané do okolních skal.

Náměstí GÖREME s tamějším kočím

Ulice městečka

Navigovat na mapě

Pokud hledáte levné ubytování, je dobré obejít více možností a smlouvat, což je v Turecku zcela normální. Tato oblast byla pro luxusní hosty a ceny se pohybovaly v desetinásobcích oproti cenám motelů v jedné z ulic naproti.

Ulice městečka

Turecký pavlač

Oproti českým pavlačím jsou tato místa nádherně vybavená dekoračními květináči s květinami a různorodými předměty.

Turecký pavlač

Obchůdky se suvenýry

Stánkové ale i kamenné obchody po celém Turecku svou tvář málokdy mění. Podobné lampičky najdete jak v Kappadokii, Istanbulu nebo i na jižním pobřeží Turecka.

Obchůdky se suvenýry

Koberce a vázy

Navigovat na mapě

Koberce jsou symbolem tureckých obchodů. Zde byly opravdu zajímavé kousky doplněné o ručně dělané vázy a výzdobou na stěnu.

Koberce a vázy

Kappadokijské způsoby krmení

Možná vtipně, možná smutně působí tento kůň, kterému bylo jídlo doslova k puse připevněno.

Kappadokijské způsoby krmení

Babičky

O životě promlouvající babičky, nebo snad jen o tom, co se stalo v sousedství? Kdo ví. Každopádně vždy se zdobeným šátkem a zahalenou hlavou.

Babičky

Hospodyně

Hospodyně připravující čerstvý chléb přímo z pece na večerní hostinu pro hosty.

Hospodyně

Soumrak nad GÖREME

Poslední paprsky zapadajícího slunce nad městem mysteriózně doplňovaly melodie z tamějších Islámských mešit.

Soumrak nad GÖREME

Noční osvícené město

Navigovat na mapě

Přímo nad GÖREME je vyhlídkové místo s restaurací, kde je možno zachytit pohledy na celé město. Obzvlášť, když soumrak dělí noc, je město v záplavách osvětlujících lamp a atmosféra místa je dokonalá.

Noční osvícené město

Kavárny a hudba

Celodenní túru do okolních skalních měst a soutěsek je možno zakončit v kavárnách, kde najdete třeba i tyto vkusné sedací vaky. A když si k tomu dáte vodní dýmku a posloucháte tamější orientální živou hudbu tvořenou několika hudebníky, tyto okamžiky se stávají úžasnou relaxací.

Kavárny a hudbaČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam