Podél Mrtvého moře

Podél Mrtvého moře

Výlet do nejhlubší prolákliny světa

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Minimální
Čas: 2 dny

Ze skalního města Petra můžete do Ammánu pokračovat velmi rychle přes Desert Highway. Zajímavější trasa je však přes město Karak se stejnojmenným hradem a pak sjet do hlubin Wadi Araba a dál podél Mrtvého moře. Zde si můžete vyzkoušet pověstné čtení novin v moři.

Obsah článku
Recenze

Článek: Prohlídka hradu Al Karak

Slavný křižácký hrad

Slavný křižácký hrad Karak (někdy nazývaný též Kerak) (1000 m n. m.) stráží údolí vedoucí k Mrtvému moři. Na to, že je v průvodcích uváděný jako jedna z největších zajímavostí země, je pro mnohé cestovatele docela zklamáním. Víc než vlastní rozvaliny hradu či přilehlé modernější městečko jsou zajímavé pěkné výhledy po okolí hlavně směrem k Mrtvému moři.

Článek: Jízda podél Mrtvého moře

Cesta krajinou pod úrovní moře

Mrtvé moře (- 415m n. m.) je extrémně slané bezodtokové jezero a zároveň nejhlubší proláklina na pevninské souši. Z izraelské i jordánské strany kolem něho vede silnice, které stojí za projetí. Uvidíte zde prosolenou a vyprahlou krajinu s bohužel jen malými možnostmi na vykoupání. Za vše může velmi rychlé vysoušení celého jezera, které je způsobené čerpáním prakticky veškeré vody z řeky Jordán na zavlažování. Na jordánské straně jsou i slavné kaňony, kterými se voda prodrala z náhorních planin dolů, například Wadi Al Mujib či Wadi Mukheiris.

Článek: Koupání v Mrtvém moři

Koupání a čtení novin v jednom

"Koupání" v Mrtvém moři je zážitek, který by měl vyzkoušet alespoň jednou ve svém životě každý cestovatel. Tedy moc si zde nezaplavete, ale zase si můžete ve vodě třeba přečíst noviny, což jinde nezažijete. Z Jordánské strany moc schůdných přístupů k moři není, tak nejspíš budete muset využít jeden z drahých rezortů nacházejících se na severním konci této nejhlubší prolákliny na pevninské souši. Jako bonus se můžete ještě namazat bahnem, které má léčivé účinky na vaši kůži.
Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam