Prohlídka Ammánu

Prohlídka Ammánu

Hlavní město Jordánska

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Větší
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 1 den

Pro ty, co navštíví Jordánsko letecky je Ammán většinou i jejich první a poslední zastávkou. Mimo historického centra s románskými památkami a výhledy z Citadelního kopce moc dalších zajímavých míst nenabízí, tak vám na prohlídku většino vystačí jen jeden den. Každopádně i tak za návštěvu určitě stojí.

Obsah článku
Recenze

Článek: Prohlídka historického centra Ammánu

Historie v moderním městě

Více jak dvou milionové hlavní město Jordánska Ammán se rozkládá na svazích rovnou devatenácti kopců. Pro turisty je však nejdůležitější okolí nejvyššího z nich - Jabal al-Qal'a (850m n. m.), ze kterého je nejen krásný výhled na město plné žlutých domů, ale jsou zde i zbytky Herkulova chrámu, citadely a Umayyadova paláce. Pod kopcem se rozkládá centrum "downtown" il-balad a největší památka Ammánu - velké římské divadlo.

Článek: Prohlídka archeologického muzea v Ammanu

Historie na Citadelním kopci

Přímo uprostřed historických ruin na kopci Jabal al-Qal'a (Citadelní kopec) se nachází budova archeologického muzea. Sice je rozlohou opravdu malá, ale několik zajímavých exponátů zde uvidíte v pěkném průřezu od pravěku až po 15. století. Takže určitě za krátkou návštěvu stojí.

Článek: Prohlídka mešity krále Abdulláha

Mešita pod mrakodrapy

Jedna z nejvýznamnějších ammánských mešit byla postavena teprve nedávno mezi roky 1982-89. Její návštěva může být cílem procházky z historické části města do moderní části. Od římského divadla v centru města je vzdálená cca 2,5 kilometru. V mešitě je i několik exponátů zabývajících se historií královské rodiny.
Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam