Prohlídka hradu Al Karak

Prohlídka hradu Al Karak

Slavný křižácký hrad

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 1:00 hod

Slavný křižácký hrad Karak (někdy nazývaný též Kerak) (1000 m n. m.) stráží údolí vedoucí k Mrtvému moři. Na to, že je v průvodcích uváděný jako jedna z největších zajímavostí země, je pro mnohé cestovatele docela zklamáním. Víc než vlastní rozvaliny hradu či přilehlé modernější městečko jsou zajímavé pěkné výhledy po okolí hlavně směrem k Mrtvému moři.

Obsah článku
Recenze

Silueta hradu

Už při příjezdu do města je vidět jak je hrad monumentální. Trůní na kopci přímo nad údolím vedoucí až k Mrtvému moři.

Silueta hradu

Cesta do hradu

Hrad, respektive celé město, objíždí hlavní silnice číslo 50 vedoucí od dálnice Aqaba – Ammán do Al Mazraa u Mrtvého moře. Přes město pak stačí vystoupat stále vzhůru až na vrchol kopce, kde je vstup do hradu.

Cesta do hradu

Mohutné hradby

Představu o bývalé mohutnosti hradu si uděláte nejlépe na hradebním ochozu, kde by případný nepřítel musel zdolat několik pater hradeb. Taky ho Saladinova armáda obléhala víc jak rok než se vyhladovělá posádka vzdala.

Mohutné hradby

Ruiny hradu

Hrad je v podstatě jen obrovská zřícenina, takže budete spíš rozvíjet svou fantazii a představovat si, jak to tu mohlo v době největší  slávy vypadat, než že by toho tolik k vidění bylo. Každopádně je to tu hodně rozlehlé a můžete zde volně prolézt kdejaké sklepení.

Ruiny hradu

Výhled k Mrtvému moři

Z hradeb je velmi pěkný pohled západním směrem na klikatící se silničku klesající prudce až do nejhlubší světové prolákliny vyplněné Mrtvým mořem.

Výhled k Mrtvému moři

Kraj okolo Karaku

Kraj okolo Karaku vypadá sice trochu vyprahle, ale zemědělcům se i tak zde docela daří.

 
Kraj okolo KarakuČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam