Kanárské ostrovy

Fuerteventura

Svět sopek a skal

Milan Kment
Napsal/a 126 článků a sleduje jej/ji 8 cestovatelů
(1 hodnocení)
Fuerteventura
Vloženo: 08.03.2014
Autor: Milan Kment © gigaplaces.com

Fuerteventura je druhý největší z Kanárských ostrovů. Spolu s ostrovem Lanzarote jsou oba nejvýchodnějšími ostrovy a tedy nejblíž africkému kontinentu. Fuerteventura je svět skal, sopek v různém stádiu zachovalosti, útesů, písečných dun, větrných mlýnů a na východním pobřeží také dlouhých pláží s nádherným žlutým pískem. Na západním pobřeží jsou částečně přístupné strmé útesy, v nichž často oceán svým nemilosrdným příbojem vysokých vln vyhloubil řadu otvorů a jeskyň. Fuerteventura je hojně navštěvována surfaři: začátečníci i profíci si tu svoji vlnu najdou. Vnitrozemí má vskutku malou hustotu osídlení a na celém ostrově najdete jen málo přirozené vegetace. Vše, co tu roste, je tak či onak zavlažováno. Turisté a trekaři tu najdou řadu zajímavých námětů pro svoji toulavou duši. Nejzachovalejší sopky lze najít na severu. Uprostřed ostrova potěší horský terén a ten je i na samém jihu, kde je nejvyšší vrchol, Pico de la Zarza (812m n.m). Některé cesty jsou značeny, ale v horských oblastech tam, kde je na mapě tečkovaná cesta, ve skutečnosti značení často chybí včetně cesty vlastní. Je jen na vás, zda vyhodnotíte terén jako schůdný pro výstup volným terénem. 

Zatleskej autorovi článku!
Sdílej to:

Byli tady (3)

Chtějí tam (1)

Byl jsi tam? Přispěj dobrou radou cestovatelům, kteří se chtějí vydat do téhle oblasti nebo si přidej místa do seznamu navštívených.

Chceš tam? Neni nic jednoduššího než se domluvit s ostatními a vyrazit na cestu nebo dostávat tipy na destinace kam se cheš podívat.

Aktivity

Praktické informace

Součást gigalistu

Giga List: Nejkrásnější kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy je jedno z nejkrásnějších souostroví světa. Každý z ostrovů nabízí tak trochu něco jiného, takže si vybere… pokračovat ve čtení

Nejkrásnější kanárské ostrovy
Díky!

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Hodnotilo již 1 cestovatel

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Pro vložení recenze se musíš nebo

Láká tě Španělsko? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.

Doporučený článek

Magazín: Nejluxusnější místa Řecka

Řecko je pro mnohé tou nejkrásnější zemí ve Středomoří. Nabízí neskutečných téměř 14 tisíc kilometrů pobřeží s více jak dva… pokračovat ve čtení

Nejluxusnější místa Řecka