Výstup na Atalaya de Femés

Výstup na Atalaya de Femés

Výstup na nejvyšší horu jihu Lanzarote

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Malá
Obtížnost: Průměrná
Čas: 3:00 hod

Nenáročný výstup na vyhlídkový vrchol, z něhož je nádherný pohled nejen na jih Lanzarote a sousední Fuerteventuru, ale i na sopečnou krajinu národního parku Timanfaya.

Obsah článku
Recenze [1x]

Obec Femés

Navigovat na mapě
355 m / 1 165 ft

I když na všech Kanárských ostrovech existuje poměrně hustá síť autobusových linek, nejlepší volbou dopravy je přeci jen pronájem auta. Výchozím bodem je malá obec Femés na jihu Lanzarote.

Obec Femés

Výstup k vrcholu

Výstupová cesta není nijak značená, ale snadno identifikovatelná. Jezdí po ní totiž terénní vozy, protože na vrcholu je soustava vysílačů. S přibývajícími výškovými metry se postupně otevírá výhled na Fémes a dvojici vrcholů za obcí: Pico de la Aceituna a Pico Redondo. I na ty vedou neznačené cesty.

Výstup k vrcholu

Janubio

Zhruba v 550 m.n.m. odbočujeme vpravo a děláme si zacházku na místo, ze kterého se otevírá pěkný pohled na západní pobřeží. Jako na dlani jsou před námi solná pole Janubio u obce La Hoya.

Janubio

Na vrcholu

Navigovat na mapě
607 m / 1 991 ft

Jsme na vrcholu ve výšce 608 m.n.m. Je tu soustava stožárů s anténními systémy a docela pěkně fouká vítr.

Na vrcholu

Vrcholové výhledy

Obcházíme vrchol a technické zázemí vysílačů, abychom měli co nejlepší výhled do okolní krajiny. Zajímavé jsou hlavně sopečné kužele národního parku Timanfaya.

Vrcholové výhledy

Laguna Verde

Navigovat na mapě
1 m / 3 ft

Cesta zpět na parkoviště je rychlá, proto se rozhodujeme zajet na další zajímavé místo u pobřeží. Jedeme směrem k obci El Golfo. Na jejím jižním okraji je přírodní zajímavost. Ve starém sopečném kráteru, který se ponořil do oceánu, vznikla laguna, jejíž charakteristická zelená barva je způsobena řasami na dně laguny. Projíždíme obec El golfo až na její severní okraj. Odtud vede úzká stezka podél pobřeží oceánu, která je obklopena fantaskními lávovými útvary, které vznikly erupcemi v letech 1730 až 1736.

Laguna Verde

El Golfo

Nakonec se vracíme zpět do obce, bývalé rybářské vesničky, která dnes nabízí především relax, možnost ubytování a skvělé kulinářské speciality.

El Golfo

El Golfo

Jako obvykle se pohybujeme i mimo hlavní turistické cesty a nacházíme různá charakteristická zákoutí, která k El Golfo také patří.

El Golfo


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam