Nejkrásnější pláže Srí Lanky

Nejkrásnější pláže Srí Lanky

Zlaté pláže na jihu ostrova

Srí Lanka – dříve zvaná jako Ceylon je proslavená hlavně svým výborným čajem a kořením. Najdete tu však také krásné pláže s převážně zlatavým pískem. Nejnavštěvovanější, nejznámější a nejlépe dostupné pláže se nacházejí na samém jihu ostrova. Vyjímkou je Negombo, takticky položené jen kousek od mezinárodního letiště. Pláže jsou v tomto listu řazeny dle známosti, ne dle jejich krásy a krásy jejich okolí.

Obsah článku
Pláž Negombo
7.216, 79.836
0 m / 0 ft

#1 Pláž Negombo

Koupací základna kousek od letiště

Jen pár kilometrů na sever od mezinárodního letiště Bandaranaike leží letovisko Negombo. Charakterizuje ho víc jak tři kilometry dlouhá zlatá pláž, rybářské čluny a hotely, kde místní rádi pořádají svatební slavnosti. Pro turisty to je často první či poslední zastávka na Srí Lance

Chci tam
Byl jsem tam
lk
Pláž Hikkaduwa
6.125, 80.108
0 m / 0 ft

#2 Pláž Hikkaduwa

Pláž dvou tváří

Rušná pláž Hikkaduwa je opravdu pláž dvou tváři. Severní část pláže, kde jsou ubytování je velmi úzká a stístněná. Jižní část je dlouhá přes dva kilometry a zde je široký pás písku, ale často velké vlny.

Chci tam
Byl jsem tam
lk
Pláž Unawatuna
6.01, 80.247
0 m / 0 ft

#3 Pláž Unawatuna

Pohádková zátočina

Pláž Unawatuna je díky své poloze v zátočíně výrazně méně vystavená vlnám než ostatní pláže na jihu ostrova, tak se zde dá i příjemně zaplavat. Díky klidnější vodě má zdejší moře i krásnou azurovou barvu.

Chci tam
Byl jsem tam
lk

Pláž Mirissa
5.944, 80.46
0 m / 0 ft

#4 Pláž Mirissa

Romantická pláž

Pláž Mirissa leží prakticky na nejjižnějším místu Srí Lanky. Je to romantická pláž v krásné půlkruhové zatočině s přilehlými dalšími malým, "robinsonovskými" plážemi. Na to, že patří do seznamu nejznámějších pláží Srí Lanky je relativně méně navštěvovanější než pláže více na západě ostrova

Chci tam
Byl jsem tam
lk
Pláž Tangalle
6.042, 80.824
0 m / 0 ft

#5 Pláž Tangalle

Poloopuštěná pláž

Pláž Tangalle patří mezi nejméně navštěvované ze známých pláží Srí Lanky. Samotná pláž je dlouhá sedm kilometů a bohužel hodně vystavená vlnobití. Každopádně zajímavé místo pro cestovatele kteří chtějí mít více klidu.

Chci tam
Byl jsem tam
lk