Nejkrásnější pláže Karpathosu

Nejkrásnější pláže Karpathosu

Nejlepší koupání na ostrově Karpathos

Karpathos se pyšní nejen krásným hornatým vnitrozemím a historickými městečky, ale také celou řadou nádherných pláží, navíc hodně rozdílných – ideální místo pro milovníky luxusního koupání. Udělali jsme výběr TOP 10, které by jste zde určitě neměli minout.

Obsah článku
Pláž Achata
35.557, 27.204
12 m / 39 ft

#1 Pláž Achata

Pláž sevřená horami

Na konci dlouhého údolí leží nádherná zátoka Achata. Z obou stran se nad ní tyčí mohutné skalní stěny. Pláž je z drobných kamínků a díky své kráse je oblíbeným cílem turistů. Čekají vás tak často na úzké silničce sem vedoucí zajímavé vyhýbací manévry.

Chci tam
Byl jsem tam
gr
Pláž Apella
35.603, 27.159
11 m / 36 ft

#2 Pláž Apella

Nejznámější pláž na Karpathosu

Asi nejznámější pláží na Karpathosu je 250 metrů dlouhá Apella. Po úzké zakroucené silničce sjedete z hor přímo na tuto pohádkovou zátoku s krásnými výhledy na všechny strany. Nevýhodou je obrovská přelidněnost i díky lodním výletům z Pigadie chrlící sem další stovky lidí.

Chci tam
Byl jsem tam
gr
Pláž Damatria
35.454, 27.166
7 m / 23 ft

#3 Pláž Damatria

Pláž pod skalním hřebenem

V místech, kde končí plochá část ostrova Karpathos a začínájí krásné horské hřebeny najdete i parádní pláž Damatria. Díky své poloze na východním pobřeží zde daleko méně fouká a voda je klidná.

Chci tam
Byl jsem tam
gr

Pláž Amoopi
35.479, 27.198
9 m / 30 ft

#4 Pláž Amoopi

Nádherná zátoka se spoustou pláží

Zajímavá zátoka Amoopi se pyšní hned čtyřmi rozdílnými plážemi. Mezi nejmalebnější se počítá malá pláž s bílým útesem na severu zátoky.

Chci tam
Byl jsem tam
gr
Pláž Agios Nicolaos
35.473, 27.112
5 m / 16 ft

#5 Pláž Agios Nicolaos

Pláž s pořádnými vlnami

Pláž Agios Nicolaos leží u historického města Arkasa mezi dvěmi mohutnými horami. Ideální místo pro milovníky vln, které jsou zde prakticky pořád. Ostatně jako u většiny pláží ležící na západě ostrova Karpathos.

Chci tam
Byl jsem tam
gr
Pláž Christou Pigadi
35.448, 27.161
9 m / 30 ft

#6 Pláž Christou Pigadi

Kouzelná zátoka

Pláž Christou Pigadi leží jen kousek od známější pláže Damatria. Ideální je pro ty, kteří mají rádi méně rušné pláže. Voda je zde klidná, ale může zde docela foukat. Přeci jen leží na rozhraní ploché a hornaté části ostrova.

Chci tam
Byl jsem tam
gr

Pláž Agios Theodoros
35.446, 27.083
12 m / 39 ft

#7 Pláž Agios Theodoros

Krásná pláž pod pískovcovým útesem

Pláž Agios Theodoros se nachází na samém jihozápadním konci ostrova Karpathos. Na první pohled to není moc přívětivé místo. Na plání nad útesem skoro vždy silně fouká, ale samotná pláž je chráněná jak před vlnami, tak i před větrem a je zde krásné koupání. Pěknou kulisu ji dělá i útes zbarvený od žlutých po oranžové odstíny.

Chci tam
Byl jsem tam
gr
Pláž Finiki
35.492, 27.117
5 m / 16 ft

#8 Pláž Finiki

Pláž přímo pod horami

Pláž Finiki by asi nepatřila mezi top na ostrově, kdyby neměla tak pěkné okolí v podobě skalního hřebene na straně jedné a kosteličku na kopci na straně druhé. Navíc i při větrných dnech se zde dá krásně zaplavat bez vln.

Chci tam
Byl jsem tam
gr
Pláž Diakoftis
35.41, 27.153
4 m / 13 ft

#9 Pláž Diakoftis

Pláž s výhledem na letadla

Na neutěšeném plochém jižním konci ostrova Karpathos kupodivu najdete i jednu krásnou pláž - Diakoftis. Okrouhlá zátoka s jemným pískem úplně vybízí k plavání a relaxu. Výletem si sem udělejte ale jen když výjde méně větrný den. Jako bonus jsou zde velmi blízké výhledy na přistávající letadla - však letiště máte hned za zády.

Chci tam
Byl jsem tam
gr

Pláž Pigadia
35.515, 27.201
1 m / 3 ft

#10 Pláž Pigadia

Nejdelší pláž na ostrově Karpathos

U hlavního města ostrovu Pigadie najdete zároveň i nejdelší stejnojmennou pláž ostrova. Pláž je dlouhá dva a půl kilometru a má úplně jiný charakter než ostatní pláže ostrova. Pokud chcete mít soukromí vyberte si jižní část pláže dál od města.

Chci tam
Byl jsem tam
gr