Nejkrásnější pláže Portugalska

Nejkrásnější pláže Portugalska

To nejlepší z pláží v Portugalsku

Portugalsko má jedny z nejkrásnějších pláží Evropy. Vody Atlantiku jsou však divočejší a studenější než Středozemní moře, proto zde není turismus tak masový, když nepočítáme slavné Algarve na jihu. Písek je většinou zlatý a nad plážemi se zvedají mohutné útesy.

Obsah článku
Ponta de Piedade
37.084, -8.667
1 m / 3 ft

#1 Ponta de Piedade

Nejkrásnější pláž v Algarve

Na jih od města Lagos se nachází zajímavý mys - Ponta de Piedade. Najdete tu malé pláže mezi krásnými skalními útvary. Když někde ukazují reklamu na Algarve, obrázky jsou většinou pořizovány odtud.

Chci tam
Byl jsem tam
pt
Pláž Praia do Beliche
37.026, -8.964
0 m / 0 ft

#2 Pláž Praia do Beliche

Krásná zátoku u mysu Cabo de Sao Vicente

Kousek od jihozápadního konce pevninské Evropy - Cabo de Sao Vicente se nachází krásná zátoka s pláží Praia do Beliche. Nad pohádkovou pláží se tyčí mohutné fotogenické útesy.

Chci tam
Byl jsem tam
pt
Pláž Praia do Magoito
38.863, -9.449
4 m / 13 ft

#3 Pláž Praia do Magoito

Pláž pod úžasným útesem

Kousek na západ od městečka Magoito se nachází úžasná stejnojmenná pláž. Útes, který se nad ní tyčí vypadá skoro jako kdyby byl seříznut uměle, než že by to bylo dílo přírody.

Chci tam
Byl jsem tam
pt

Pláž Praia Pequena
38.82, -9.474
6 m / 20 ft

#4 Pláž Praia Pequena

Pláž jen kousek od západního konce Evropy

Jen kousek na sever od nejzápadnější výspy kontinentální Evropy - mysu Cabo da Roca se nachází celá řada krásných pláží a vysokých útesů. Mezi nejkrásnější z nich patří Prai Pequena

Chci tam
Byl jsem tam
pt
Pláž Praia da Foz
38.942, -9.416
0 m / 0 ft

#5 Pláž Praia da Foz

Pláž poblíž Ericeira

Kousek na jih od malebného města Ericeira leží další z řady krásných portugalských pláží - Praia da Foz. Jako takřka všude po Portugalsku i zde si užijete obrovských vln

Chci tam
Byl jsem tam
pt
Pláž Praia da Arrabida
38.48, -8.979
1 m / 3 ft

#6 Pláž Praia da Arrabida

Krásná pláž pod horami

Přímo nad Atlantikem se tyčí pohoří Serra da Arrabida, které je chráněno jako přírodní park. Mimo vyhlídkové silničky vedoucí částečně po hřebeni hor je zde i velmi malebná pláž s vyhlídkou na ostrůvek.

Chci tam
Byl jsem tam
pt

Pláž v Nazaré
39.598, -9.073
2 m / 7 ft

#7 Pláž v Nazaré

Pláž pulzující životem

Nazaré je nejoblíbenější letovisko na Stříbrném pobřeží - Costa de Prata. Zdejší pláž je obrovská a vyhlídka na ní impozantní. Počítejte však téměř vždy s davy ostatních výletníků. Traduje se, že zde byla sjete na surfu historicky nejvyšší vlna, větší 23 metrů

Chci tam
Byl jsem tam
pt
Praia de Paredes de Vitória
39.701, -9.051
1 m / 3 ft

#8 Praia de Paredes de Vitória

Krásná pláž se skalními útvary

Dvacet kilometrů na sever od města Nazaré se nachází krásná pláž Praia de Paredes de Vitória. Severní část této pláže je vroubena pěknými skalními útvary. Za nimi pokračuje písčité pobřeží další kilometry daleko. Na rozdíl od Nazaré je zde výrazně méně návštěvníků.

Chci tam
Byl jsem tam
pt