Nejkrásnější pláže ostrova Milos

Nejkrásnější pláže ostrova Milos

Jedny z nejkrásnějších pláží řeckých ostrovů

Milos je malý sopečný ostrov v souostroví Kyklády. Najdete zde jedny z nejkásnějších pláží v Řecku. Většina z nich je navíc velmi dobře dostupná a přesto nejsou zas až tak obležené turisty. to je hlavně z důvodu toho, že sem nelítají velká charterová letadla.

Obsah článku
Pláž Sarakiniko
36.743, 24.458
10 m / 33 ft

#1 Pláž Sarakiniko

Nejslavnější pláž ostrova Milos

Pláž Sarakiniko patří mezi nejzajímavější pláže celého Řecka i přesto, že je to jen malá pláž ukrytá ve "fjordu" v bílých útesech. Mimo krásných scenérií si zde můžete užít krátké procházky po bělostných útesech. Ideálně je zde být brzy ráno, protože během dne sem postupně přichází davy.

Chci tam
Byl jsem tam
gr
Pláž Firiplaka
36.666, 24.465
15 m / 49 ft

#2 Pláž Firiplaka

Úžasná pláž pod sopečným útesem

Pláž Firiplaka patří s přehledme mezi nejkrásnější pláže na ostrově Milos. Obrovský sopečný útes nad ní vás uchvátí svou barevností. Najdete tu navíc i sopečné skály, ale vlastní pláž je příjemně písečná.

Chci tam
Byl jsem tam
gr
Pláž Firopotamos
36.758, 24.427
13 m / 43 ft

#3 Pláž Firopotamos

Nádherná zátočina s rybářskou vesničkou

Téměř na severním konci ostrova Milos najdete nádhernou zátočinu Firopotamos, s typickými rybářskými domky a malým kostelíčkem. Pláž je tu také nádherná a vyhlídky na ní z okolních útesů stojí také za to.

Chci tam
Byl jsem tam
gr

Pláž Paliachori
36.675, 24.517
2 m / 7 ft

#4 Pláž Paliachori

Nejrušnější pláž na Milosu

Pláž Paliachori patří mezi nejznámější a nejrušnější pláže na Milosu. I zde se můžete kochat krásnými sopečnými útesy. Pláž je vlastně mohutným skaliskem rozdělena na dvě části. Západní výrazně klidnější a východní, kde je opravdu velký ruch.

Chci tam
Byl jsem tam
gr
Pláž Aghia Kiriaki
36.671, 24.498
3 m / 10 ft

#5 Pláž Aghia Kiriaki

Krásná poloopuštěná pláž

Pláž Aghia Kiriaki patří k méně navštěvovaným plážím na jihu ostrova Milos. Možmá i díky tomu, že k ní vede horší silnice či že o kus dál je slavná Paliachori. Pláž si nejlépe prohlídnete z vyhlídky na východním konci zátoky.

Chci tam
Byl jsem tam
gr
Pláž Plathiena
36.754, 24.413
7 m / 23 ft

#6 Pláž Plathiena

Pláž kousek od historické Plaky

Pláž Plathiena leží v krásné zátoce na samém konci ostrova. Díky tomu, že sem vede lehce krkolomná cesta nebývá zde ani moc dalších návštěvníků. Ideální místo na relax po návštěvě historického města Plaka.

Chci tam
Byl jsem tam
gr

Pláž Provatas
36.669, 24.448
9 m / 30 ft

#7 Pláž Provatas

Pláž dvou tváří

Na jižním pobřeží ostrova Milos, najdete další z krásných pláží ležících pod barevnými sopečným útesem - Provatas. V podstatě je to hned několik menších pláží oddělených útesy. Od východu na západ pak klesá počet návštěvníků zde

Chci tam
Byl jsem tam
gr
Pláž Pollonia
36.764, 24.526
1 m / 3 ft

#8 Pláž Pollonia

Krásná městská pláž

I na Milosu najdete městskou pláž, která stojí za navštívení. Na samém severovýchodním konci ostrova Milos najdete krásné městeško Pollonia s tři sta metrů dlouhou pláží. Ideální pro ty, kteří chtějí koupání proložit i návštěvou nějaké taverny či krátkými procházkami

Chci tam
Byl jsem tam
gr
Pláž Achivadolimni
36.691, 24.452
3 m / 10 ft

#9 Pláž Achivadolimni

Nejdelší a nejopuštěnější pláž na Milosu

Na samém konci obrovité zátoky, která dělí Milos na obydlenou a prakticky pustou část najdete nejdelší a nejopuštěnější pláž tohoto ostrova - Achivadolimni. Občas zde narazíte i na vyznavače nudismu. Z pláže jsou krásné výhledy jak na nejvyšší horu ostrova tak na hlavní město Adamantas

Chci tam
Byl jsem tam
gr

Pláž Mytakas
36.742, 24.477
1 m / 3 ft

#10 Pláž Mytakas

Téměř tajná pláž

Pláž Mytakas patří k méně známým plážím na Milosu. Je vhodná hlavně pro ty, kteří mají rádi soukromí. nikdy se zde nesejde moc dalších návštěvníků. Jsou odtud navíc docela zajímavé výhledy. Je to v podstatě dvoj zátoka. Užší v podobě malého fjordu slouží i jako mini rybářský přístav.

Chci tam
Byl jsem tam
gr