Nejkrásnější pláže světa

Nejkrásnější pláže světa

TOP 30 mořských pláží

Bělostný písek, kokosové palmy nebo strmé útesy a úžasné zátoky? Osamocená místa pro Robinsony či tepající život? – Každý má trochu jiný vkus, která pláž je ta nejlepší či nejkrásnější. V tomto přehledu si však určitě vybere každý milovník moře.

Obsah článku
Pláž Temae
-17.499, -149.762
7 m / 23 ft

#1 Pláž Temae

Královská vyhlídka na Tahiti

Pláž Temae to je prostě polynéská klasika - krásné koupání v laguně a vyhlídka na Tahiti. Kokosové palmy a sněhobílý písek samozřejmě nemůže zde chybět

Chci tam
Byl jsem tam
frpo
Maya Bay
7.677, 98.766
0 m / 0 ft

#2 Maya Bay

Nejslavnější pláž Thajska

Pláž Maya Bay je skrytá v jedné ze zátok neobydleného ostrova Ko Phi Phi Le. Na této pláži se odehrával děj slavného filmu The Beach, kde hrál Leonardo DiCaprio. Pláž je právoplatným symbolem skutečného ráje. Bílý písek, zeleně porostlé kopce dokola a úžasně průzračná voda.

Chci tam
Byl jsem tam
th
Ponta de Piedade
37.084, -8.667
1 m / 3 ft

#3 Ponta de Piedade

Nejkrásnější pláž v Algarve

Na jih od města Lagos se nachází zajímavý mys - Ponta de Piedade. Najdete tu malé pláže mezi krásnými skalními útvary. Když někde ukazují reklamu na Algarve, obrázky jsou většinou pořizovány odtud.

Chci tam
Byl jsem tam
pt

Pláž Sarakiniko
36.743, 24.458
10 m / 33 ft

#4 Pláž Sarakiniko

Nejslavnější pláž ostrova Milos

Pláž Sarakiniko patří mezi nejzajímavější pláže celého Řecka i přesto, že je to jen malá pláž ukrytá ve "fjordu" v bílých útesech. Mimo krásných scenérií si zde můžete užít krátké procházky po bělostných útesech. Ideálně je zde být brzy ráno, protože během dne sem postupně přichází davy.

Chci tam
Byl jsem tam
gr
Pláž Navagio
37.859, 20.625
33 m / 108 ft

#5 Pláž Navagio

Nejznámější pláž Zakynthosu

Jednou z nejznámějších pláží celého Řecka je pláž Navagio na Zakynthosu. Asi nejvíc ji proslavil vrak ležící mezi vysokými útesy. Moře zde má naprosto úžasnou modrou barvu díky drobným bílým kamínkům. Pláž je dostupná pouze z moře.

Chci tam
Byl jsem tam
gr
Pláž v Gerbekse bay
36.7, 28.225
0 m / 0 ft

#6 Pláž v Gerbekse bay

Pláž pod Těhotným kostelem

Pláž v Gerbekse bay je známá v Marmarisu spíš pod anglickým názvem Pregnant Church - podle zbytků byzantského kostelíku nad tím překrásným malým zálivem. Patří mezi klasické "robinsonovské" pláže, protože zde není žádná zástavba a dá se sem jednoduše dostat pouze po vodě.

Chci tam
Byl jsem tam
tr

Pláž Teresitas
28.51, -16.185
1 m / 3 ft

#7 Pláž Teresitas

Nejkrásnější pláž na Tenerife

Playa de las Teresitas je považována za nejkrásnější pláž na Tenerife. Byl sem přivezen zlatý písek ze Sahary, takže zde neuvidíte jinak klasický černý písek. Nejkrásnější výhled na pláž je ze skály na jejím východním konci.

Chci tam
Byl jsem tam
cani
Pláž Sa Calobra
39.852, 2.806
0 m / 0 ft

#8 Pláž Sa Calobra

Nejkrásnější pláž na Mallorce

Pláž Sa Calobra patří mezi nejzajímavější a nejkrásnější pláže na celé Mallorce. Krásné kulisy ji dodávají mohutné skalní stěny, které ji lemují. I samotná cesta na pláž patří k největším zážitkům, které může tento ostrov nabídnout.

Chci tam
Byl jsem tam
es
Pláž Mirissa
5.944, 80.46
0 m / 0 ft

#9 Pláž Mirissa

Romantická pláž

Pláž Mirissa leží prakticky na nejjižnějším místu Srí Lanky. Je to romantická pláž v krásné půlkruhové zatočině s přilehlými dalšími malým, "robinsonovskými" plážemi. Na to, že patří do seznamu nejznámějších pláží Srí Lanky je relativně méně navštěvovanější než pláže více na západě ostrova

Chci tam
Byl jsem tam
lk

Pláž v Tulumských rozvalinách
20.214, -87.429
0 m / 0 ft

#10 Pláž v Tulumských rozvalinách

Úžasné koupání na historickém máyském místě

Turisty často navštěvovaná máyská pevnost Tulum má navíc jako zajímavý bonus ještě dvě pláže. Ta severnější, úžasně fotogenická, je pro turisty nepřístupná z důvodu ochrany želv, které zde kladou své vejce. Ta jižnější divočejší však přístupná je, takže si prohlídku památek můžete zpříjemnit i vykoupáním.

Chci tam
Byl jsem tam
mx
Pláž Garie
-34.169, 151.07
7 m / 23 ft

#11 Pláž Garie

Skvost australského pobřeží

V národním parku Royal, jen kousek od Sydney, najdete úžasnou pláž Garie. Rozsáhlá pláž zlatého písku je obklopena zelenými kopci bez zástavby. Parádní místo na výlet.

Chci tam
Byl jsem tam
au
Pláž Achata
35.557, 27.204
12 m / 39 ft

#12 Pláž Achata

Pláž sevřená horami

Na konci dlouhého údolí leží nádherná zátoka Achata. Z obou stran se nad ní tyčí mohutné skalní stěny. Pláž je z drobných kamínků a díky své kráse je oblíbeným cílem turistů. Čekají vás tak často na úzké silničce sem vedoucí zajímavé vyhýbací manévry.

Chci tam
Byl jsem tam
gr

Pláž v Seatown
50.722, -2.823
0 m / 0 ft

#13 Pláž v Seatown

Nádherná pláž s útesy

Seatown je turistická vesnička u krásné, dva kilometry dlouhé, zlaté pláže z obu stran sevřené mohutnými útesy. Ideální místo na relax či túry s nádhernými výhledy po okolí

Chci tam
Byl jsem tam
engl
Pláž Punta Molentis
39.134, 9.556
3 m / 10 ft

#14 Pláž Punta Molentis

Úžasná sardínská pláž

Na samotném jihovýchodním cípu Sardínie naleznete úžasnou pláž Punta Molentis. Jsou zde zajímavé útesy a díky výběžku i dvě barvy mořské vody.

Chci tam
Byl jsem tam
it
Pláž Bias Tegul v Padangbai
-8.536, 115.509
0 m / 0 ft

#15 Pláž Bias Tegul v Padangbai

Nejkrásnější pláž v Padangbai

Nejkrásnější pláží v Padangbai je Bias Tegul neboli Hidden Beach či White Beach. Nachází se na jih "přes kopec" od centra Padangbai. Jediným kazem na kráse je nedostavěný projekt hotelu ve svahu nad pláží. Jinak je to velmi krásné místo s bělostným pískem a naprosto pohodovou atmosférou.

Chci tam
Byl jsem tam
id

Pláž Dalia
35.905, -5.476
0 m / 0 ft

#16 Pláž Dalia

Pláž s vyhlídkou na Gibraltar

Prakticky přímo naproti Gibraltaru leží krásná zátoka Dalia. Mimo koupání a kochání se výhledem na Evropu můžete sledovat i práci rybářů či si zajít na výbornou grilovanou rybu.

Chci tam
Byl jsem tam
ma
Pláž v Muri
-21.256, -159.73
9 m / 30 ft

#17 Pláž v Muri

Nejhezčí pláž na Rarotonze

Jihovýchodní konec ostrova Rarotonga u vesničky Muri je naprostý tichomořský ráj – bělostná pláž, laguna, kokosové palmy a zarostlé korálové ostrůvky motus. Ubytovací kapacity na pláži naštěstí nejsou předimenzované, tak tu kupodivu není ani nějaký extrémní nával. Prostě ideální místo na pár dní relaxu.

Chci tam
Byl jsem tam
io
Pláže na Casteway
-17.736, 177.135
8 m / 26 ft

#18 Pláže na Casteway

Trosečníkuv ostrov

Malinký ostrůvek v souostroví Mamanuca na Fidži je klasickým prototypem tropického ostrůvku s kokosovými palmami a bílým pískem. Je tu jeden menší resort, ale i naprosto opuštěné pláže na druhé straně tohoto ostrůvku

Chci tam
Byl jsem tam
fj

Pláž v Porto
42.265, 8.692
2 m / 7 ft

#19 Pláž v Porto

Korsická nádhera

Pod červenými skálami Calanches na Korsice najdete malebný přístav Marine de Porto vedle kterého je velmi krásná pláž. Mimo koupání vás okouzlí i nádherné okolí.

Chci tam
Byl jsem tam
fr
Pláž Barley Cove
51.469, -9.777
0 m / 0 ft

#20 Pláž Barley Cove

Krásná pláž u Mizen Head

Jen kousek od nejjižnějšího místa Irska - Mizen Head, se nachází krásná pláž Barley Cove beach. Z každé strany je orámována skalnatými kopci.

Chci tam
Byl jsem tam
ie
Pláž Kigomani
-5.855, 39.356
4 m / 13 ft

#21 Pláž Kigomani

Sněhobílý zanzibarský písek

Pláže v Kigomani a Matemwe mají opravdu pohodovou atmosféru. Nejsou tu žádné veliké resorty jen malé bungalovy s velkým odstupem od sebe. Pláž je to opravdu sněhobílá a v okolních rybářských vesničkách plyne život stále stejně jako před lety. Jedinou nevýhodou je velký odliv, který bohužel znemožňuje celodenní koupání.

Chci tam
Byl jsem tam
zan