Výstup k jezírku Pouakai Tarn

Výstup k jezírku Pouakai Tarn

Výlet k nejkrásnějším vyhlídkám na Mount Taranaki

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Průměrná
Čas: 5:00 hod

Jednou z nejznámějších túr v národním parku Egmont je nepochybně Pouakai Circuit. Jedná se však o 1–2 denní okruh v severní části parku, jehož součástí je mimo jiné pohled na vulkán Taranaki, jak se zrcadlí v jezírku. Pokud máte k dispozici pouze půl dne, můžete, stejně jako my, zvolit kratší variantu, kterou se ale také dostanete k těm nejkrásnějším výhledům v tomto skvostném národním parku.

Obsah článku
Recenze [1x]

Stoupání lesem

Navigovat na mapě
553 m / 1 814 ft

Drobnou nevýhodou oproti Pouakai Circuit je, že cesta není okružní a 800m převýšení budete muset sejít zase zpět. Pro někoho může být naopak výhodou, že začíná pouhých 20 minut jízdy autem z města New Plymouth. Samotná túra začíná od malého parkoviště na konci Mangorei Road a téměř od samého začátku je poměrně strmá. Vede však krásným lesem a je velice dobře upravená. S rostoucí výškou je navíc vidět, jak se místní porost mění, což je samo o sobě docela zajímavé.

Stoupání lesem

Nekonečné výhledy

Navigovat na mapě
1 184 m / 3 885 ft

Průvodce udává, že k prvnímu cíli, kterým je chata Pouakai, je to dvě a půl hodiny prakticky nepřetržitého stoupání, což nám ale přišlo hodně nadsazené a stáhli jsme to o celou hodinu. Ke konci se začnou odkrývat překrásná a daleká panorámata na rozlehlé okolní planiny i moře. V chatě Pouakai je dokonce možnost přenocovat (s vlastním spacákem a zdarma) – věřím, že za dobrého počasí může být u Mount Taranaki krásným zážitkem třeba pozorování hvězd.

Nekonečné výhledy

První pohled na Mount Taranaki

Navigovat na mapě
1 224 m / 4 016 ft

Od chaty se vydáváme ještě pár desítek metrů do kopce, odkud se konečně vynoří Mount Taranaki v celé své kráse. Její souměrnost i tvar nápadně připomíná nejvyšší horu Japonska – Fuji.

První pohled na Mount Taranaki

Jezírko Pouakai Tarn

Navigovat na mapě
1 145 m / 3 757 ft

Po chvíli začne cestička mírně klesat a asi po 15 minutách přicházíme k malému jezírku Pouakai Tarn. Odtud se dají pořídit ty nejkásnější fotky, zejména pokud nefouká vítr a hladina je klidná. Nám bohužel foukalo celkem silně, což je v této přímořské oblasti velmi časté.

Jezírko Pouakai Tarn
Cesta zpět

Cesta zpět

-39.213703, 174.045609

Cesta zpět k parkovišti je stejná, avšak vzhledem ke klesajícímu terénu může být o něco rychlejší.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam