Túra k Dawson Falls

Túra k Dawson Falls

Večerní procházka strašidelným lesem

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Velmi malá
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 1:00 hod

K národnímu parku Egmont jsme přijížděli v pozdních odpoledních hodinách, po obloze se rozpínaly husté tmavé mraky a již z velké dáli jsme na horizontu viděli, že se před námi do oblaků zvedá něco neobyčejného. Majestátní sopka Taranaki, která svým převýšením přesahujícím 2 km ční nad celým nížinatým okolím, byla sice prakticky celá skryta, ale o to tajemněji a mohutněji na nás působila. Večer se blížil a plán byl jasný, projít se strašidelným „gobliním“ lesem.

Obsah článku
Recenze [1x]

Vjezd do národního parku

Navigovat na mapě
514 m / 1 686 ft

Většina parku je obklopena hustým porostem a už jen průjezd lesním tunelem je zážitek. Přijeli jsme jižní cestou po Manaia Road až na parkoviště u návštěvnického centra Dawson Falls, kde cesta končí.

Vjezd do národního parku

Gobliní les

Navigovat na mapě
892 m / 2 927 ft

Z parkoviště jsme šli kousek zpět po Manaia Road, kde začíná stezka Kapuni Loop Track. Většina trasy vede strašidelným (zejména večer) gobliním lesem s pokroucenými stromy porostenými mechem.

Gobliní les

Dawson Falls

Navigovat na mapě
855 m / 2 805 ft

Asi po půl kilometru jsme dorazili ke krásným 18m vysokým vodopádům Dawson Falls. Lesní cesta pak pokračuje až k silnici, kterou kříží a lesem vede dál, odkud jsme to měli už jen kousek nazpět k parkovišti.

Dawson Falls

Ranní pohled na Mount Taranaki

Navigovat na mapě
2 486 m / 8 156 ft

Kempování v autě na zdejším parkovišti je povoleno, což jednoznačně doporučuji, neboť při východu slunce je mnohdy obloha krásně modrá a hned vedle parkoviště je postavena vyhlídka nad okolní stromy. Výhled na Mount Taranaki za svítání nebo daleký rozhled do širokého okolí? Za to opravdu stojí si přivstat.

Ranní pohled na Mount Taranaki


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam