Výlet na Erg Chebbi

Výlet na Erg Chebbi

Nejkrásnější marocké duny

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Světové TOP
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Podprůměrná
Čas: 1:00 hod

Erg Chebbi, oblast krásných gigantických písečných dun na jihu země při hranicích s Alžírem přiláká téměř každého návštěvníka Maroka. Na ploše 20×10 kilometrů leží až 160 metrů vysoké duny a vy si zde můžete užívat berberskou romantiku. Duny jsou samozřejmě nejkrásnější brzy ráno či večer, kdy jim slunce dodá oranžovou až rudou barvu.

Obsah článku
Recenze [1x]

Erg Chebbi na dohled

Už první pohled na písečné duny Erg Chebbi vám vyrazí dech. Nad okolní tmavou rovinatou pouští se najednou zvedá obrovská masa písku. Východisek do dun je celá řada – mimo větších oáz Merzouga a Hassilabied je na celém severozápadním konci dun co kilometr nějaká ubytovací možnost. Takže záleží jen na vás, kde sjedete ze silnice N13 a dojedete pod duny. Jen pozor s autem, které není terénní – je to trochu risk jet naslepo. Možná lepší je se domluvit s nějakým berberem, který vás proveze po okolí dun ve svém off-roadu či na velbloudovi.

Erg Chebbi na dohled

Berberský tábor

Pokud do Erg Chebbi nejedete jen na jednodenní či půldenní výlet, máte bezpočet možností jak zde přespat. Buďto ve stylových hotýlcích na krajích dun či ve stanech jako berbeři.

Berberský tábor

Neuvěřitelná síla přírody

Jako i v jiných pouštích či dalších drsných krajích vás i zde překvapí neuvěřitelná síla přírody, která dokáže přežít i v těch nejméně příznivých místech.

Neuvěřitelná síla přírody

Cesta do pouště

Pak se už konečně vydejte do nitra pouště. Duny před vámi jsou čím dál vyšší a vy po překonání té rozhodně „nejvyšší“ uvidíte větší hned za ní. Na obzoru už pomalu mizí okolní tmavá pláň a vy si pozvolna uvědomujete malost člověka proti velikosti světa.

Cesta do pouště

Úžasné tvary dun

Pochod v písku je náročný, ale odměna v podobě stále nových výhledů stojí za vynaložené síly.

Úžasné tvary dun

Nekonečná poušť

Narozdíl od jiných výletů, kdy je váš směr většinou vždy určený vyšlapanou stezkou a mapou, zde jdete naprosto libovolně, podle toho jaká duna vás zrovna naláká. Navíc každý záběr je v podstatě originální a za chvíli už to tu bude vypadat zase trochu jinak. Při této procházce je však dobré alespoň trochu sledovat směr, neb ztratit se zde zcela by nebylo úplně ideální :-)

Nekonečná poušť

Setkání třetího druhu

Čím jste dál v dunách, tím je okolní krajina snad ještě hezčí. Navíc když budete mít štěstí, tak třeba i zde narazíte na velbloudy štrádující si pouští bez posádky.

Setkání třetího druhu

Král pouště

Vedoucí velbloud předává ostatním členům stáda informace o průběhu pochodu :-)

Král pouště

Karavana

Karavana velbloudů jde způsobně za sebou směr civilizace na konci dun, tak pokud jste se již doslova pokochali okolní krajinou, můžete se vydat v jejich stopách.

KaravanaČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam