Výlet do soutěsek Dades a Todra

Výlet do soutěsek Dades a Todra

K nejkrásnějším kaňonům Maroka

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 1 den

Jednodenní výlet do soutěsek Dades a Todra patří rozhodně mezi nejkrásnější marocké výlety. Uvidíte zde krásné zelené oázy na dně kaňonů, vysoké vyprahlé hory, malebné vesnice a do červena zbarvené skalní útvary. Pokud máte terénní auto, můžete tento výlet prodloužit i o návštěvu zajímavého Plateau des Lacs. Mimo to je zde celá řada dalších možností jak tento výlet rozšířit, buď trekově nebo autem.

Obsah článku
Recenze [1x]

Článek: Jízda Ouarzazate - M´Gouna

Údolím řeky Dades

Necelých sto kilometrů mezi Ouarzazate a M´Gounou vede, v těchto místech ještě širokým, údolím řeky Dades obklopeným z obou stran dvoutisícovými horskými masivy. Jako kontrast k vyprahlé pouštní krajině je veliké jezero hned za Ourazazate. M´Gouna - cíl této etapy je dobrým východiskem do nejzajímavější marocké soutěsky Dades.

Článek: Jízda soutěskou Dades 1

Začátek impozantní soutěsky

Cesta z velké oázy M´Gouna vede ještě pár kilometrů širokým údolím než se kousek za křižovatkou silnic v Boumalne Dades společně s řekou prodere skalním hřebenem a dál už povede úzkým kaňonem plným červených skal. Silnice vedoucí údolím Dades patří rozhodně mezi nejkrásnější, kterou se v Maroku můžete projet.

Článek: Jízda soutěskou Dades 2

Marocký Grand Kaňon

Nejzajímavější část jízdy soutěskou Dades začíná slavnými serpentinami, kdy během chvíle nastoupáte několik desítek výškových metrů. Další část cesty pokračuje vysoko nad kaňonem, kdy se můžete kochat výhledy na zeleň obklopující řeku a vyprahlé horské hřebeny okolo. Pokud však nemáte terénní auto, končí vaše jízda v podstatě s koncem asfaltu pár kilometrů za Msemrir a budete se muset vrátit stejnou cestou.


Článek: Jízda Boumalne Dades - Tineghir

Spojka dvou slavných soutěsek

Pokud nemáte terénní auto, abyste mohli přejet vysoký horský průsmyk, nezbývá vám nic jiného než jet od soutěsky Dádes k soutěsce Todra 50 kilometrů po hlavní silnici N10 relativně nudnou náhorní plání prakticky bez života. Nejhezčí část této cesty je tedy hned na začátku a pak až na konci, kdy máte krásné výhledy na oázu Boumalne Dades a Tineghir.

Článek: Vyhlídková silnice na oázu Tineghiru

Zeleň obklopená červenou krajinou

Na konci soutěsky Todra se hory rozestupují a údolí řeky se výrazně rozšiřuje do ploché pouštní krajiny. Celé okolí řeky je porostlé tisíci datlových palem. Svahy nad oázou jsou relativně hustě obydleny. Z okolních vesnic a městeček je největší Tineghir na křižovatce cest. Ze silnice je několik krásných vyhlídek na tuto scenérii, které rozhodně stojí za zastavení.

Článek: Túra nad soutěskou Todra

Túra soutěskou Todra do hor za nomády

Trek soutěskou Todra není příliš náročný. Zajímavým terénem skalnatého a plastického Atlasu dojdeme k nomádské osadě v horách a pak se vrátíme jinou cestou zpět do výchozího místa.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam