Výlet do průsmyku Suge la

Výlet do průsmyku Suge la

Vyhlídka na Qiongmo Kangri

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 1 den

Výlet do průsmyku Suge la s krásnou vyhlídkou na ledovcový špičák sedmitisícovky Qiongmo Kangri krásně navazuje na výlet k jezeru Namtso, i přesto však to není úplně klasická zastávka na cestě po Tibetu. Většina turistů jede radši spodní cestou okolo jezera Yamdrok. Určitě se však vyplatí zkusit tuto variantu a projet liduprázdnou krajinou v okolí jednoho z nejvyšších motorizovaných sedel na světě.

Obsah článku
Recenze

Článek: Jízda přes průsmyk Suge la

Zkratka do Shigatse

Suge la (5 452m n. m.) patří k nejvyšším motorizovaným sedlům na světě vůbec a jeho přejezd, pokud se vám počasí vydaří, patří mezi velké zážitky. Leží na silnici S304 na západním konci pohoří Nyenchen Tanglha. Jízda přes průsmyk je zároveň kratší variantou trasy mezi jezerem Nam tso a Shigatse, takže ideální volbou pro ty, kteří nepotřebují jet z nějakého důvodu přes Lhasu. Vlastní průsmyk je relativně plochý a takový zapadlý mezi horské stráně, tak se vyplatí vyrazit na vyhlídku (5 530m n. m.) vzhůru nad něj. Hlavním magnetem v okolí průsmyku je vše převyšující ledovcový špičák Qiongmo Kangri (7 048m n. m.). Bohužel málokomu se podaří vidět jeho špici neschovanou za mraky.

Článek: Jízda Suge la - Gyantse

Údolím Brahmaputry

Při jízdě z extrémně vysokého silničního průsmyku Suge la (5 450m n. m.) se postupně dostanete do zemědělského kraje plného malých tibetských vesniček. Po sto kilometrech se už napojíte na hlavní silnici G318 vedoucí v širokém údolí největší Tibetské řeky Yarlung Tsangpo známější pod názvem Brahmaputra. Dalším údolím Nyang Chu se dostanete do cíle dnešní tibetské etapy - do krásného Gyantse.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam