Údolím řeky Draa

Údolím řeky Draa

Z Vysokého Atlasu do pouště

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 1 den

Náročnější jednodenní auto výlet podél nejdelší řeky v Maroku slibuje krásné výhledy na oázy podél jejich břehů, staré hrady, písečné duny, pusté stolové hory a náhorní pláně. Tento výlet si navíc můžete prodloužit o návštěvu druhých nejznámějších dun v Maroku Erg Chigaga.

Obsah článku
Recenze

Rozpis výletu údolím řeky Draa

Výlet do údolí Draa začíná ve větším městě Ouarzazate ležícím pod Vysokým Atlasem na křižovatce významných silnic. Po průjezdu docela zajímavého průsmyku Tizi-n-Tinififft se dostanete do vlastního údolí řeky a budete se moci kochat výhledy na oázy a typické vesničky. Po té co minete osamocené duny Tinfou, bude vás čekat druhý přejezd hor – budete muset překonat stolovou horu Jbel Bani než dorazíte do odlehlé pohraniční krajiny v okolí Mhamidu (260 km od Ouarzazate).

Článek: Jízda přes Tizi-n-Tinififft

Brána do údolí Draa

Při cestě z Ouarzazate do údolí řeky Draa stojí v cestě pustá kamenitá náhorní planina se spoustou zajímavých skalních útvarů. Silnice vrcholí v průsmyku Tizi-n-Tinififft (1 693m n. m.). Rozhodně více zajímavé než samotný průsmyk je sjezd několika zákrutami nad kaňonem a malými oázami dolů směr městečko Agdz.

Článek: Jízda údolím řeky Draa

Podél nejdelší řeky Maroka

Po překonání pustého kamenitého průsmyku Tizi-n-Tinififft se u městečka s podivným názvem Agdz silnice N9 /spojující Casablancku s Mhamidem u alžírských hranic/ přibližuje řece Draa, nejdelší řece Maroka. Silnička dál pokračuje tímto krásným údolím plným palmových hájů, stolových hor, starých hrádků až do Tagounite, odkud už je koryto řeky po většinu roku vyschlé. Tato 120 km dlouhá trasa podél řeky Draa je plná krásných výhledů a stojí za to si sem udělat při návštěvě Maroka alespoň jednodenní výlet.


Článek: Prohlídka Dunes de Tinfou

Osamocená hromada písku v kamenité poušt

Po cestě mezi Zagorou a koncem silnice u alžírských hranic v Mhamidu se nacházejí pěkné "kapesní" duny Tinfou. Na první pohled se skoro zdá, jako kdyby to nebylo ani dílo přírody, ale člověka. Všude okolo jen pustá kamenitá pláň a přímo ve středu obrovská hromada písku.

Článek: Jízda přes Jbel Bani do Mhamidu

Východisko k dunám Erg Chigaga

Cesta do Mhamidu, který leží na konci silnice N9, vede přes pusté hory Jbel Bani. Řeka Draa v těchto místech teče už pouze jako sezónní tok a v létě zde už po vodě není prakticky ani památka. Samotný Mhamid ležící jen pár kilometrů od alžírské hranice je oblíbeným východiskem na duny Erg Chigaga.

Článek: Oulad Driss

Zapomenutý kasbah

Těsně před koncem silnice u maroko-alžírských hranic leží starobylý kasbah, kde na další turisty jen zřídka kdy narazíte.

Další tipy na výlety v údolí řeky Draa

  • Výlet do Tizgui: Pár kilometrů před městem Agdz odbočuje prašná pista do soutěsky řeky Draa vedoucí do vesnice Tizgui. Po cestě jsou pěkné kaňonovité scenérie.
  • Kasbah du Caid Ali: zrekonstruovaný sto let starý hrad na hotel v oáze severně od Agdz


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam