Túra poloostrovem Sao Lourenco

Túra poloostrovem Sao Lourenco

Nejvýchodnějším cípem ostrova

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Podprůměrná
Čas: 3:00 hod

Ponta de Sao Lourenco je populární destinací turistů. Zatím co zbytek Madeiry oplývá bujnou vegetací, tato část ostrova je velmi suchá. Jen v zimních měsících se zazelená a vykvetou zde zajímavé rostliny. Pěší túra není obzvláště namáhavá, její kouzlo spočívá především v pohledech na divoké skalnaté pobřeží. Ovšem vítr tu obvykle vane nepřetržitě a v jeho poryvech se snaží udržet jak turisté, tak přistávající letadla, která se tímto východním prostorem přibližují k letišti ve Funchalu.

Obsah článku
Recenze [5x]

Vyhlídka

Autem jedeme na konec dálnice VR1 a poté i na konec silnice ER109, kde je nad Baía d´Abra parkoviště a informační tabule s popisem celé trasy. Pokračujeme dál po vyznačené cestě až k nádherné vyhlídce na útesy severního pobřeží.

Vyhlídka

Zátoka Abra

Další výstup nás zavede k vyhlídce, ze které je pěkný pohled zpět západním směrem na zátoku Abra a kamenitou pláž, ke které veda úzká stezka z předchozí vyhlídky.

Zátoka Abra

Útesy

Ze stejného místa se lze severním směrem kochat pohledem na další strmé útesy. Fouká-li nárazový vítr, zážitek je o to atraktivnější.

Útesy

Cesta

Další postup nás přivede na vůbec nejužší místo, jen několik metrů širokou šíji, která je ovšem jištěna plotem. Na obě strany tu padá skála do hloubky cca 100 metrů.

Cesta

Casa do Sardinha

Jako oáza v poušti působí stavení, obklopené datlovými palmami, ke kterému pohodlně dojdeme po překonání předchozího úzkého skalního úseku.

Casa do Sardinha

Vrchol

Navigovat na mapě

Od stavení začíná strmý výstup po místy zvětralé cestě na vrchol Pico do Furado. Odměnou je nádherný výhled na zbytek poloostrova, a to včetně majáku na nejvýchodnější části Madeiry, malém ostrůvku Ilhéu du Farol.  

Vrchol


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam