Nepál

Sloni v Chitwanu

Nepálské safari

Petr Liška
Napsal/a 1757 článků a sleduje jej/ji 128 cestovatelů
Sloni v Chitwanu
Vloženo: 30.01.2016
Autor: Petr Liška © gigaplaces.com

Prakticky při celé návštěvě národního parku Chitwan vás budou provázet slonové. čeká vás zde jízda na slonovi v rámci místního safari. Budete se snimi moc vykoupat, pokud budete mít odvahu a nakonec navštívíte i jejich centrum, kde se vychovávají slůňátka.

Začátek sloního safari

Safari na slonech se podniká většinou druhý den pobytu v Chitwanu (první celý den) hned brzy ráno. Teréní vozidla svezou turisty na shromaždiště slonů, kde se rozdělují jednotlivé posádky.

Začátek sloního safari
Autor: © gigaplaces.com

Sloní posádka

Pokud už máte nějaké zkušenosti s jízdou na slonu, třeba z Thajska, zjistíte, že zde je to výrazně méně pohodlné. V thajsku je zvykem, že „řídí“ mahout a za ním sedí dva turisté. Tady jedou rovnou čtyři. Je to výrazně nepohodlnější a navíc dva koukájí dozadu.

Sloní posádka
Autor: © gigaplaces.com

Jízda Chitwanem

Po chvíli zjistíte, že beze slona by jste zde byli prakticky ztracení. Většina terénu je zde pro člověka neprůchodná – bahnitiště, potůčky, křoviska. Navíc je zde vysoké rákosí, přes které byjste jinak nic neviděli. Slon však jede jak tank a vším bez problému prochází.

Jízda Chitwanem
Autor: © gigaplaces.com

Nepálské safari

Nepočítejte však, že zde na sloní vyjížďce uvidíte spousty zvěře, jak na nějakém savaním safari v Africe. Park je jednak velmi rozsáhlý a divocí sloni se pohybují spíš v horách na jeho jižním konci a za druhé díky terénu je relativně obtížně zde zvěř spatřit, pokud tedy nemáte zorvna štěstí na nosorožce. Nejčastěji tak uvidíte místní jeleny. Není nezvyklé narazit na mršinu zvířete, kterou roztrhal tygr.

Nepálské safari
Autor: © gigaplaces.com

Koupání slonů

Po zhruba hodinové projížďce se auty vrátíte zpět do Sauraha a vyrazíte k řece, kde je pravidelné koupání slonů.

Koupání slonů
Autor: © gigaplaces.com

Koupání se slony

Pokud máte trochu odvahy můžete si domluvit i společnou koupel se slony. Za malý příspěvěk mahoutovy můžete vylézt slonovy na hřbet a on vás opravdu důkladně ošplíchá chobotem.

Koupání se slony
Autor: © gigaplaces.com

Sloní farma

Slony si tu užijete ještě dotřetice. Většinou v podvečer, po safari na řece, se vyráží do sloní farmy. Pouze slůňata tu mají výsadu, že tu volně běhají a můžete si je pohladit či podrbat. Dospělý slonové jsou z bezpečnostních důvodů připoutány řetězy.

Sloní farma
Autor: © gigaplaces.com

Zvykání na oheň

I slonové, jako všechna divoká zvířata, se instinktivně bojí ohně. Proto jim zde od mala pálí hromady trav aby se zvykali a případně se pak při safari nesplašili. Druhým důvodem pálení trav je čoud, který odhání dotěrný hmyz.

Zvykání na oheň
Autor: © gigaplaces.com
Zatleskej autorovi článku!
Sdílej to:

Byli tady (1)

Chtějí tam (0)

Buď prvním, kdo tam chce!

Byl jsi tam? Přispěj dobrou radou cestovatelům, kteří se chtějí vydat do téhle oblasti nebo si přidej místa do seznamu navštívených.

Chceš tam? Neni nic jednoduššího než se domluvit s ostatními a vyrazit na cestu nebo dostávat tipy na destinace kam se cheš podívat.

Aktivity

Praktické informace

Součást itineráře

Článek: Klasický okruh Nepálem

Tento okruh Nepálem je výborný hlavně pro ty, kteří sice nemají v plánu nějaký náročnější treking, ale i tak by se rádi alespoň… pokračovat ve čtení

Klasický okruh Nepálem
Díky!

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Hodnotilo již 0 cestovatelé

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Pro vložení recenze se musíš nebo

Láká tě Nepál? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.