Sloni v Chitwanu

Sloni v Chitwanu

Nepálské safari

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Minimální
Čas: 8:00 hod

Prakticky při celé návštěvě národního parku Chitwan vás budou provázet slonové. čeká vás zde jízda na slonovi v rámci místního safari. Budete se snimi moc vykoupat, pokud budete mít odvahu a nakonec navštívíte i jejich centrum, kde se vychovávají slůňátka.

Obsah článku
Recenze

Začátek sloního safari

Safari na slonech se podniká většinou druhý den pobytu v Chitwanu (první celý den) hned brzy ráno. Teréní vozidla svezou turisty na shromaždiště slonů, kde se rozdělují jednotlivé posádky.

Začátek sloního safari

Sloní posádka

Pokud už máte nějaké zkušenosti s jízdou na slonu, třeba z Thajska, zjistíte, že zde je to výrazně méně pohodlné. V thajsku je zvykem, že „řídí“ mahout a za ním sedí dva turisté. Tady jedou rovnou čtyři. Je to výrazně nepohodlnější a navíc dva koukájí dozadu.

Sloní posádka

Jízda Chitwanem

Po chvíli zjistíte, že beze slona by jste zde byli prakticky ztracení. Většina terénu je zde pro člověka neprůchodná – bahnitiště, potůčky, křoviska. Navíc je zde vysoké rákosí, přes které byjste jinak nic neviděli. Slon však jede jak tank a vším bez problému prochází.

Jízda Chitwanem

Nepálské safari

Nepočítejte však, že zde na sloní vyjížďce uvidíte spousty zvěře, jak na nějakém savaním safari v Africe. Park je jednak velmi rozsáhlý a divocí sloni se pohybují spíš v horách na jeho jižním konci a za druhé díky terénu je relativně obtížně zde zvěř spatřit, pokud tedy nemáte zorvna štěstí na nosorožce. Nejčastěji tak uvidíte místní jeleny. Není nezvyklé narazit na mršinu zvířete, kterou roztrhal tygr.

Nepálské safari

Koupání slonů

Po zhruba hodinové projížďce se auty vrátíte zpět do Sauraha a vyrazíte k řece, kde je pravidelné koupání slonů.

Koupání slonů

Koupání se slony

Pokud máte trochu odvahy můžete si domluvit i společnou koupel se slony. Za malý příspěvěk mahoutovy můžete vylézt slonovy na hřbet a on vás opravdu důkladně ošplíchá chobotem.

Koupání se slony

Sloní farma

Slony si tu užijete ještě dotřetice. Většinou v podvečer, po safari na řece, se vyráží do sloní farmy. Pouze slůňata tu mají výsadu, že tu volně běhají a můžete si je pohladit či podrbat. Dospělý slonové jsou z bezpečnostních důvodů připoutány řetězy.

Sloní farma

Zvykání na oheň

I slonové, jako všechna divoká zvířata, se instinktivně bojí ohně. Proto jim zde od mala pálí hromady trav aby se zvykali a případně se pak při safari nesplašili. Druhým důvodem pálení trav je čoud, který odhání dotěrný hmyz.

Zvykání na oheň


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam