Nepál

Klasický okruh Nepálem

Everest i Annapurna pro výletníky

Petr Liška
Napsal/a 1776 článků a sleduje jej/ji 135 cestovatelů
Klasický okruh Nepálem
Vloženo: 15.01.2017
Autor: Petr Liška © gigaplaces.com

Tento okruh Nepálem je výborný hlavně pro ty, kteří sice nemají v plánu nějaký náročnější treking, ale i tak by se rádi alespoň trochu prošli a pokochali se výhledy, jak na nejvyšší horu světa Mount Everest, tak i na hřeben Annapuren. Zároveň se seznámili i s historickými památkami v zemi a užili si krásnou nepálskou přírodou.

1. až 2. den

Káthmándú a okolí

První dny vás čeká seznamování s Káthmándú, Bhaktapurem, Patanem a dalšími historickými zajímavostmi v Káthmándské kotlině. Prohlídka celé kotliny zabere přibližně pět dní, tak je ideální si to rozdělit na dvě části. První po příletu a druhou část před odletem. Tak vás alespoň památky „neunaví“.

Součást itineráře

Článek: Cestování Káthmándským údolím

Většina turistů má při návštěvě Nepálu několik rezervních dnů pro případ nenadálých okolností, které většinou stráví v Káthmándú… pokračovat ve čtení

Cestování Káthmándským údolím

3. až 9. den

Everest View Trek

Následuje týden lehké turistiky v oblasti Khumbu. Zažijete přistání na pověstném letišti v Lukle, hlavní centrum šerpů v Namche Bazar, vyhlídku na Mount Everest, Lhotse či Ama Dablam a procházku do Buddhistického Thame. Sice to trochu odporuje pohodovému stylu tohoto výletu, ale pokud se budete cítit dobře můžete zkusit z Thame vylézt na pětitisícový Sunder Peak.

Součást itineráře

Článek: Everest View Trek

Everest View Trek (nebo také Namche Bazar trek) je takové základní seznámení s oblasti Khumbu. Je vhodný hlavně pro ty, kteří se… pokračovat ve čtení

Everest View Trek

10. den

Přesun do Pokháry

S Káthmándú se vydejte po nejznámější silnici – Prithvi Highway do Pokháry. Cesta je to dlouhá, ale plná krásných výhledů, zvlášť na masiv Ganeshe. Večer pak už budet moci relaxovat na březích jezera Phewa.

Součást itineráře

Článek: Jízda po Prithvi Highway

Turisty asi nejčastěji projížděná silniční trasa v Nepálu je víc jak 200 km dlouhá Prithvi Highway vedoucí z Káthmándú do Pokhary… pokračovat ve čtení

Jízda po Prithvi Highway

11. až 13. den

Výlety v okolí Pokháry

Dny v Pokháře můžete strávit návštěvami krásných vyhlídek jako je Sarangkot či Peace pagoda, procházkami u jezera Phewa či lehkou turistikou po okolních vesničkách s krásnými rýžovými terasami.

Součást itineráře

Článek: Výlet do Pokháry

Pokhára je jednak druhé největší město Nepálu, ale hlavně je to cíl prakticky všech turistů, kteří navštíví Nepál. Je to skvělé… pokračovat ve čtení

Výlet do Pokháry

14. až 16. den

Návštěva Chitwanu

Pokud máte málo času pojedete z Pokháry rovnou do Káthmándú. Pokud více, určitě se vyplatí vyrazit na tři dny i do nepálských nížin – do Chitwanu. Zažít pravé asijské safari.

Součást itineráře

Článek: Prohlídka okolí Sauraha

Turistické městečko Sauraha (190m n. m.) je známým východiskem do národního parku Chitwan. Mimo nejoblíbenější zdejší aktivity –… pokračovat ve čtení

Prohlídka okolí Sauraha
Součást itineráře

Článek: Sloni v Chitwanu

Prakticky při celé návštěvě národního parku Chitwan vás budou provázet slonové. čeká vás zde jízda na slonovi v rámci místního… pokračovat ve čtení

Sloni v Chitwanu

17. až 18. den

Návrat do Káthmandú

Z Chitwanu jste během několika hodin zpět v Káthmándú, kde můžete dokončit prohlídku místních zajímavostí. Celý tento výlet do Nepálu zabere něco mezi dvěmi až třemi týdny podle toho jak bude spěchat.

Zatleskej autorovi článku!
Sdílej to:

Byli tady (4)

Chtějí tam (1)

Byl jsi tam? Přispěj dobrou radou cestovatelům, kteří se chtějí vydat do téhle oblasti nebo si přidej místa do seznamu navštívených.

Chceš tam? Neni nic jednoduššího než se domluvit s ostatními a vyrazit na cestu nebo dostávat tipy na destinace kam se cheš podívat.

Aktivity

Praktické informace

Díky!

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Hodnotilo již 0 cestovatelé

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Pro vložení recenze se musíš nebo

Láká tě Nepál? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.