Prohlídka Pamukkale a Hierapolisu

Prohlídka Pamukkale a Hierapolisu

Antika kombinovaná s bavlněným hradem

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Velmi velká
Obtížnost: Lehká
Čas: 1 den

Pamukkale jako jeden z ikonických divů Turecka přitahuje davy turistů už po několik desetiletí. Mimo na pohled úžasných travertinových jezírek je tu další spousta věcí k vidění a zažití. Bez problému tu budete mít celý den co dělat.

Obsah článku
Recenze [2x]

Program návštěvy Pamukkale a Hierapolis

Start procházky po travertinech a antických památkách záleží na tom, zda sem přijedete s cestovní kanceláří (autobusy mají parkoviště na západ od areálu) nebo soukromě. To nejspíš zaparkujete na kraji města přímo pod travertinama.

Článek: Prohlídka Pamukkale

Bavlněný hrad

Pamukkale je jedním z největších turistických magnetů celého Turecka. Díky sopečnému zlomu zde vyvěrají na povrch minerální prameny bohaté na vápník, které za tisíce let vytvořily úžasné scenérie sněhobílých teras s jezírky a malými kaskádami. Toto místo bylo oblíbené už za starého Říma a nad kopcem vzniklo lázeňské město, jehož ruiny se dochovaly dodnes. Do přírodních jezírek je přísný zákaz vstupu, ale jsou zde vybudované umělé bazénky, už naštěstí také pokryté bílým vápencem, a tak se zde můžete také vykoupat.

Článek: Prohlídka Hierapolisu

Římské lázeňské město

Ruiny římského antického města Hierapolis leží přímo nad Pamukkale, slavnými travertinovými jezírky a tureckou turistickou atrakcí číslo jedna. Díky tomu jsou tyto ruiny tak trochu ve stínu tohoto přírodního zázraku. Ve svazích nad travertiny je však velmi pěkné divadlo a spoustu prastarých hrobek stojících za návštěvu. Mnoho lidí si chce zaplavat i ve starém lázeňském bazénku se zbytky mramorových sloupů, ale vysoké vstupné a hlavně přelidněnost od toho docela odrazuje.


Další zajímavosti v okolí

  • Na jih od velkého města Denizli se rozkládá víc jak dvou tisícový vápencový masiv Babadağ se zajímavými túrami.


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam