Pláže a promenáda v Marmaris

Pláže a promenáda v Marmaris

Rušné centrum oblasti

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Velká
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 2:00 hod

Marmaris má v podstatě tři centra, kde je největší kumulace turistů – staré město s přístavem, pobřežní promenádu oddělující pláž od hotelů a  hlavní ulici s obchody, což je asi nejméně zajímavá část. Samotné město i s dalšími hotely pokračuje další cca dva kilometry do vnitrozemí až po horské masivy, které ho ze všech stran obklopují. Plážová promenáda vede podél celé zátoky a ráno je rájem pro sportovce a večer po milovníky procházek.

Obsah článku
Recenze

Pohled na jih

Po „nekonečné“ promenádě se dá jít v podstatě buď jihozápadním směrem do sousedního Içmeleru (popis tohoto pochodu zde) nebo opačným směrem do starého města. Za promenádou je jeden hotel za druhým a nezastavěných proluk je opravdu jen málo.

Pohled na jih

Výhled z pláže

Na celém Marmarisu je nejhezčí výhled na hory zvedající se z poloostrovu Bozburun. Je to vlastně i první pohled, který zde uvidíte, když budete přejíždět horské sedlo nad Marmarisem.

Výhled z pláže

Klidná hladina

Kdo je zvyklý z jiných tureckých letovisek na velké vlny, tak zde je nenajde. I takto obrovská zátoka je dokonale chráněná a po většinu dne je hladina za pěkného počasí jak zrcadlo, což je ideální pro milovníky plavání.

Klidná hladina

Zaoceánské lodě

Marmaris je oblíbenou zastávkou pro obrovské výletní lodě, které zde minimálně obden můžete vidět kotvit či v podvečer odplouvat směr Bodrum.

Zaoceánské lodě

Plavba u pobřeží

Úhel pohledu docela zkresluje a divák má pocit, jakoby kapitán zaoceánských lodí chtěl napodobit osud Costy Concordia.

Plavba u pobřeží

Promenáda

Vlastní promenáda je příjemná hlavně v tom, že po ní nejezdí ani motorky ani auta. Jen se zde trošku motají cyklisté.

Promenáda

Veřejná pláž v Marmaris

Pláž v Marmaris je bohužel hodně úzká a na většině míst nadobro zastavěná lehátky. Tak je kupodivu nejlepší veřejná část pláže, kde je téměř vylidněno.

Veřejná pláž v Marmaris

Staré město v dáli

Přímo nad starým městem se zvedá hřeben, po kterém vedou džípové cesty vhodné jako zajímavá vyhlídka na město. Ještě výš ční tisícová hora Babadag. Toto pohoří ale nepůsobí tak zajímavě a dramaticky jak hory na druhé straně zátoky. Navíc jsou kupodivu z úplně jiné načervenalé horniny.

Staré město v dáli

Přístav výletních lodí

Marmaris má dva přístavy – jeden velký jachetní a druhý, odkud vyráží na plavby výletní lodě. Zde potkáte nespočet naháněčů vychvalující zrovna jejich výlet, přestože mají většinou naprosto stejný jak ten, který má loď vedle.

Přístav výletních lodí

Mustafa Kemal - Atatürk

Staré město v podstatě začíná na křižovatce ulic u sochy Atatürka.

Mustafa Kemal - Atatürk

Podvečer v Marmaris

I podvečerní pohledy mají zde své kouzlo.

Podvečer v Marmaris


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam