Procházka Marmaris - Içmeler

Procházka Marmaris - Içmeler

Výlet po pobřežní promenádě

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Velká
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 1:30 hod

Nejoblíbenější procházka v okolí letoviska Marmaris je krátký výlet po pobřežní promenádě do sousedního Içmeleru. Délka procházky záleží na tom, na jaké straně Marmarisu jste ubytováni, ale počítejte tak okolo 7 km. Určitě je lepší vyrazit po ránu, kdy ještě není takové vedro. Výhodou je, že se po cestě prakticky všude můžete osvěžit koupelí, či se najíst či napít v okolních restauracích. Nazpátek pak můžete použít dolmuş.

Obsah článku
Recenze

Pláž v Marmaris

Tato zhruba dvouhodinová procházka začíná na „nekonečné“ pláži v Marmarisu. Každých zhruba dvě stě metrů vede z pláže do moře dřevěné molo, které funguje někdy jak malý přístav, někdy jak restaurace či další místo pro opalovací lehátka. Každopádně je z něj vždy dobrý výhled po okolí.

Pláž v Marmaris

Kopce mezi Marmaris a Içmelerem

Obě dvě zátočiny odděluji víc jak 300 metrů vysoké kopce, ale zástavba na jejich úpatí je bohužel prakticky nepřetržitá, takže cesta nevede žádnou divočinou.

Kopce mezi Marmaris a Içmelerem

Krásný tradiční dům

Na jedné straně promenády pláž a moře, na druhé jeden nezajímavý hotel za druhým. Tuto betonovou džungli však nečekaně narušuje tento krásný dům se zahradou. Jako by sem vůbec nepatřil nebo sem patřil vždy, akorát ho během let naprosto obestavěli.

Krásný tradiční dům

Borový lesík

Po opuštění široké Marmarské zátoky cesta pokračuje i příjemně zastíněným borovým lesíkem.

Borový lesík

Hotely v borových lesích

Z Marmarisu se zdá, že u úpatí kopců je jen pěkný les a kousek místa bez civilizace, ale zdání tady rozhodně klame. Zastavěné je všechno. Ale je pravda, že hotely na těch zhruba 2,5 km mezi oběma jsou položené v lese a vypadají docela příjemně.

Hotely v borových lesích

Hory nad Içmelerem

Postupně se začínají objevovat na obzoru i první hotýlky z Içmeleru a přibližovat impozantní masiv nad městem.

Hory nad Içmelerem

Výhled na Içmeler

Za mysem se už otvírá pohled do široké zátočiny Içmeleru. U nedostavěného hotelu je na místní poměry i téměř prázdná pláž - ideální na vykoupání před poslední částí pochodu.

Výhled na Içmeler

Romantické výhledy

Z pláže je pěkný výhled na malý ostrůvek.

Romantické výhledy


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam