Prohlídka Karimabadu

Prohlídka Karimabadu

Srdce údolí Hunza

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 1:00 hod

Pokud je Gilgit vstupní branou do údolí Hunza, tak Karimabad (2 435m n. m.) je jeho srdcem. Úžasně položené městečko v téměř 350 výškových metrech nad hladinou řeky nabízí nádherné výhledy do úrodného údolí přetínající majestátní hřeben Karákorámu a s bonusovou vyhlídkou na Rakaposhi (7 788 m n. m.). Je to nejen ideální místo na relax po horském treku či džípové tour severním Pákistánem, ale i zároveň úžasné východisko na výlety po okolních zajímavostech.

Obsah článku
Recenze

Karimabad s pevností Baltit

Po pěkné, ale únavné <a href=„/foto­report-gilgit-karimabad-31/“>jízdě z Gilgitu se vám otevře krásný pohled na městečko, na jehož vrcholu trůní starobylá <a href=„/foto­report-baltit-fort-116/“>pevnost Baltit, zajímavá nejen pro svou architekturu, ale i výhledy z její střechy. Městečko leží takticky u říčky stékající sem z Ultarské louky pod štítem, který okolní krajinu převyšuje o pět kilometrů.

Karimabad s pevností Baltit

Stará zástavba

Karimabad je už samozřejmě plný nových budov, ale stále se zde nechají najít zákoutí s původní zástavbou zajímavých „hliněných“ domků.

Stará zástavba

Údolí Hunza a Rakaposhi

Místní nejkrásnější a i nejklasičtější pohled na zelené oázy lemující řeku a nad tím vším tyčí Rakaposhi.

Údolí Hunza a Rakaposhi

Rakaposhi během dne

Rakaposhi je pro fotografy nejzajímavější při východu slunce, kdy je krásně doruda zabarvená. Okolo poledního se leskne jak bílý diamant a při podvečerním světle se téměř ztrácí.

Rakaposhi během dne

Výhled na Diran peak

Pohled na jihovýchod je do mohutného bočního údolí odkud trekaři scházejí z náročného přechodu přes Hispar la nebo z výletu k úžasnému jezeru Rush.

Výhled na Diran peak

Domy s rovnými střechami

Navigovat na mapě

Místní staré domy jsou na sebe doslova nalepené a kolikrát můžete sousedovi šlapat po střeše – rovné střechy jsou praktické na sušení například místních vyhlášených meruněk.

Domy s rovnými střechami

Sportoviště

I v Karimabadu, městečku na kopci, se najde rovná plocha vhodná na fotbal či polo. Jen se musí dávat velký pozor, aby vám míč nespadl dolů ze svahu.

Sportoviště

Kaňon bočního údolí

Navigovat na mapě

Procházku po blízkém okolí vám ukončí mohutná strž bočního údolí, kterou byste obešli leda dlouhým klesáním.

Kaňon bočního údolí


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam