Přes Kozí Hřbety na Luční

Přes Kozí Hřbety na Luční

Výstup na českou tundru

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Průměrná
Čas: 1 den

Jedna z velmi pěkných okružních túr startujících ve Špindlerově Mlýně vede přes Kozí hřbety na tundrickou pláň v okolí Luční boudy s výhledem na nejvyšší horu České republiky – Sněžku. Odtud vystoupáte do Modrého sedla (1 510m n. m.) s krásným výhledem na západní část Krkonoš a na Podkrkonoší. U chalupy Výrovka začnete klesat Dlouhým dolem do Svatého Petra a zpět do Špindlerova Mlýna.

Obsah článku
Recenze

Článek: Túra Špindlerův Mlýn - Luční bouda

Přes Kozí hřbety

Nejkratší a zároveň možná nejkrásnější cesta ze Špindlerova Mlýna vede přes hřeben Kozích hřbetů na tundrické louky okolo Luční boudy. Tato túra je vyhlášená krásnými výhledy nejen do Dlouhého dolu a na osadu Svatý Petr, ale taky na Podkrkonoší a celé střední Krkonoše. V zimě bývá tato cesta často uzavřená z důvodů nebezpečí lavin.

Článek: Túra Výrovka - Luční bouda v zimě

Přes Modré sedlo

Krátký, ale moc pěkný pochod přes Modré sedlo (1 510m n. m.), které je mezi druhou a třetí nejvyšší horou republiky, je bohatý na výhledy jak na jihovýchodní Krkonoše a prakticky celé Podkrkonoší tak i na Úpské rašeliniště. V zimě je zde čilý provoz běžkařů, v létě zase cyklistů, pro které je Modré sedlo jednou z největších výzev ve státě. Turisty tu potkáte v hojném počtu v jakoukoliv roční dobu. Délka cesty mezi Výrovkou a Luční boudou je jen 2,5kilometru. Stoupání 150 metrů, klesání 90 metrů

Článek: Túra Špindlerův Mlýn - Výrovka

Putování Dlouhým dolem

Chata Výrovka leží na hřebeni na půli cesty mezi Špindlerovým Mlýnem a Pecí pod Sněžkou s pěkným výhledem na východní část Krkonoš. Zároveň je to významné rozcestí s navazujícími trasami k Černé hoře či přes Modré sedlo k Luční boudě. Cesta ze Špindlerova Mlýna vede přes Svatý Petr a opravdu dlouhý Dlouhý důl. Tato trasa je na krkonošské poměry spíše méně chozená a mimo sezónu zde potkáte jen minimum dalších turistů. Délka trasy je cca 6 kilometrů a převýšení je 640 výškových metrů.
Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam