Ostrov Mijadžima

Ostrov Mijadžima

s chrámem Icukušima

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Podprůměrná
Čas: 4:00 hod

Malý ostrov, který se nachází u jihozápadního pobřeží největšího ostrova Honšú, je oblíbeným cílem turistů, jak pro jeho historii, malebnost chrámů nebo všudypřítomné volně pobíhající jelínky sika. Tento posvátný ostrov je Japonci natolik uctíván, že se tu nesmí nikdo narodit ani zemřít a tak tu nejsou žádné porodnice ani hřbitovy.

Obsah článku
Recenze [1x]

Doprava trajektem

Navigovat na mapě
399 m / 1 309 ft

Na ostrov jezdí trajekt každou 1/4 hodinu a to z přístavu, kam se dojede vlakem do stanice Miyajimaguchi Station. Výhodou je, že pokud máte koupený Rail pass (vřele doporučuji), tak platí i na tento trajekt. Cesta trvá asi 10 minut a při příjezdu k ostrovu tak nabízí pohled na onu dominantu celého ostrova, oranžovou bránu Otorii.

Doprava trajektem

Jelínci sika

Navigovat na mapě
399 m / 1 309 ft

Na ostrově se volně pohybuje okolo 2000 jelínků sika, kteří jsou natolik ochočení, že se nechají hladit a pózují fotografům jako profesionální modelky. Na ostrově je zakázáno je krmit, ale moc lidí to nedodržuje. Jelínci jsou ostatně dost oprsklí na to, aby si případnou dobrotu opatřili sami a to v podobě ukradené svačiny, igelitového pytlíku nebo mapy čouhající z kapsy.

Jelínci sika

Modelky

Navigovat na mapě
399 m / 1 309 ft

My jsme si je zprvu taky hladili, ale když jsem viděla, že se jeden dospělý jelínek podrbal za uchem a najednou se mu v srsti rozpohybovaly breberky po celém těle, tak jsem raději zůstala jen u focení.

Modelky

Brána Otorii

Navigovat na mapě
399 m / 1 309 ft

Nejslavnější plovoucí bránu v Japonsku bránu Otarii si za odlivu můžete přijít prozkoumat z blízka. Při našem příjezdu na ostrov byl ještě příliv a tak jsme bránu mohli dokonce podplavat. Za pár hodin už se k ní ale šlo dostat suchou nohou.

Brána Otorii

Dřevěný chrám Shinkoji

Navigovat na mapě
399 m / 1 309 ft

Na ostrově se nachází několik posvátných chrámů. Hlavní a nejslavnější Icukušima (zapsaná v památkách UNESCO) je hned na břehu moře za plovoucí branou Otorii. Návštěvníci mají možnost na ostrově obdivovat hned několik historických chrámů a budov, jako například tento dřevěný chrám Shinkoji

Dřevěný chrám Shinkoji
Pětipatrová pagoda

Pětipatrová pagoda

34.279659, 132.311401

Součástí budhistického chrámu je i tato pětipatrová pagoda. Japonci věří, že nabarvením budov na červeno je ochrání od ďábla. Na ostrově se nachází i lanovka, která návštěvníky zaveze do samého středu ostrova na jeho nejvyšší bod, odkud je výhled do všech stran. Nachází se tu i několik pěších tras, které dovolí prozkoumat místní vegetaci.
Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam