Japonsko

Ostrov Mijadžima

S chrámem Icukušima

Napsal/a 107 článků a sleduje jej/ji 7 cestovatelů
(1 hodnocení)
Ostrov Mijadžima
Vloženo: 01.10.2017
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

Malý ostrov, který se nachází u jihozápadního pobřeží největšího ostrova Honšú, je oblíbeným cílem turistů, jak pro jeho historii, malebnost chrámů nebo všudypřítomné volně pobíhající jelínky sika. Tento posvátný ostrov je Japonci natolik uctíván, že se tu nesmí nikdo narodit ani zemřít a tak tu nejsou žádné porodnice ani hřbitovy.

Doprava trajektem

Na ostrov jezdí trajekt každou 1/4 hodinu a to z přístavu, kam se dojede vlakem do stanice Miyajimaguchi Station. Výhodou je, že pokud máte koupený Rail pass (vřele doporučuji), tak platí i na tento trajekt. Cesta trvá asi 10 minut a při příjezdu k ostrovu tak nabízí pohled na onu dominantu celého ostrova, oranžovou bránu Otorii.

Doprava trajektem
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

Jelínci sika

Na ostrově se volně pohybuje okolo 2000 jelínků sika, kteří jsou natolik ochočení, že se nechají hladit a pózují fotografům jako profesionální modelky. Na ostrově je zakázáno je krmit, ale moc lidí to nedodržuje. Jelínci jsou ostatně dost oprsklí na to, aby si případnou dobrotu opatřili sami a to v podobě ukradené svačiny, igelitového pytlíku nebo mapy čouhající z kapsy.

Jelínci sika
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

Modelky

My jsme si je zprvu taky hladili, ale když jsem viděla, že se jeden dospělý jelínek podrbal za uchem a najednou se mu v srsti rozpohybovaly breberky po celém těle, tak jsem raději zůstala jen u focení.

Modelky
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

Brána Otorii

Nejslavnější plovoucí bránu v Japonsku bránu Otarii si za odlivu můžete přijít prozkoumat z blízka. Při našem příjezdu na ostrov byl ještě příliv a tak jsme bránu mohli dokonce podplavat. Za pár hodin už se k ní ale šlo dostat suchou nohou.

Brána Otorii
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

Dřevěný chrám Shinkoji

Na ostrově se nachází několik posvátných chrámů. Hlavní a nejslavnější Icukušima (zapsaná v památkách UNESCO) je hned na břehu moře za plovoucí branou Otorii. Návštěvníci mají možnost na ostrově obdivovat hned několik historických chrámů a budov, jako například tento dřevěný chrám Shinkoji

Dřevěný chrám Shinkoji
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com
Pětipatrová pagoda
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

Pětipatrová pagoda

Součástí budhistického chrámu je i tato pětipatrová pagoda. Japonci věří, že nabarvením budov na červeno je ochrání od ďábla. Na ostrově se nachází i lanovka, která návštěvníky zaveze do samého středu ostrova na jeho nejvyšší bod, odkud je výhled do všech stran. Nachází se tu i několik pěších tras, které dovolí prozkoumat místní vegetaci.

Zatleskej autorovi článku!
Sdílej to:

Byli tady (3)

Chtějí tam (1)

Byl jsi tam? Přispěj dobrou radou cestovatelům, kteří se chtějí vydat do téhle oblasti nebo si přidej místa do seznamu navštívených.

Chceš tam? Neni nic jednoduššího než se domluvit s ostatními a vyrazit na cestu nebo dostávat tipy na destinace kam se cheš podívat.

Aktivity

Praktické informace

Součást itineráře

Článek: Návštěva Japonska

Japonsko nabízí nespočet možností k cestování, pokud ale jste časově omezeni a přesto chcete z těchto krásných ostrovů vidět… pokračovat ve čtení

Návštěva Japonska
Díky!

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Hodnotilo již 1 cestovatel

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Pro vložení recenze se musíš nebo

Láká tě Japonsko? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.