Návštěva Japonska

Návštěva Japonska

cestování po ostrovech Honšú, Hokkaido a Mijadžima

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Světové TOP
Přelidněnost: Větší
Obtížnost: Průměrná
Čas: 1-2 týdny

Japonsko nabízí nespočet možností k cestování, pokud ale jste časově omezeni a přesto chcete z těchto krásných ostrovů vidět maximum, tak to zvlánete i za 7–10 dní. Doporučuju si na to koupit Rail Pass, který se dá pořídit jen mimo Japonsko, protože je určen pro turisty. My měli 7denní Rail Pass a na cestování po Tokyu jsme si pořídili vždy jednodenní jízdenku na místí MHD metro.

Obsah článku
Recenze [1x]

1. - 2. den

Prohlídka Tokya

V Tokyu by šlo strávit celý týden a stále by bylo, co objevovat. Pokud vás ale tlačí čas dá se to nejdůležitější v poklidu stihnout i během 2 dnů.

Článek: Prohlídka Tokya

Hlavní město Japonska

Při naší návštěvě Japonska jsme si vyhradili 2 dny na prohlídku jejich hlavního města. V tomto městě plném kontrastů se bezpochyby zabavíte klidně na týden, ale náš časový harmonogram 10 dnů na celé Japonsko nám víc nedovolil. Na své si zde přijde opravdu snad každý. Najdete tu historické budovy v typicky červené barvě a se zatočenými okraji střech, supermoderní mrakodrapy, čtvrť pro milovníky video her nebo rozlehlé upravené parky vybízející k odpočinku a relaxaci.

3. den

Posvátný ostrov Mijadžima

Po prohlídce přelidněného moderního města jako je Tokyo jistě přijde vhod trocha přírody a poklidnější výlet na samý jih hlavního ostrova Honšú, na posvátný ostrov Mijadžima. Přestože vzdálenost z Tokya je přes 800 km, šinkanzemen se dá zdola do 3h.


Článek: Ostrov Mijadžima

s chrámem Icukušima

Malý ostrov, který se nachází u jihozápadního pobřeží největšího ostrova Honšú, je oblíbeným cílem turistů, jak pro jeho historii, malebnost chrámů nebo všudypřítomné volně pobíhající jelínky sika. Tento posvátný ostrov je Japonci natolik uctíván, že se tu nesmí nikdo narodit ani zemřít a tak tu nejsou žádné porodnice ani hřbitovy.

4. - 5. den

Kyoto a okolí

Samotná prohlídka Kyota si rozhodně zaslouží pozornost na celý, zvlášť pro nadšence do historie a japonské kultury. Gejš, čajoven a chámů je Kyoto plné. My jsme nakonec strávili ve městě jen půl den a zbylou půlku jsme věnovali opičímu parku a bambusovému háji v okolí města.

Článek: Kyoto a přilehlé zajímavosti

Bambusový les (Saga Arashiyama) a Monkey park (Iwatayama)

Posvátné město Kyoto leží jihozápadně od Tokya na největším japonském ostrově Honšú. Výlet sem určitě stojí za to, jak pro milovníky historie, tak i pro obdivovatele přírodních divů a to především kvůli nedaleko ležícímu bambusovému lesu. Za navštívení bezesporu stojí i přilehlá Opičí hora Iwatayama s asi 120 sněžnými opicemi, které se volně pohybují okolo.

6. den

Výstup na Fuji

Cestou z Kyota zpět směrem na sever k Tokyu nelze opomenout majestátnou sopku Fuji. Ať už se hodláte pustit do jejího zdolání nebo se plánujete pokochat pohledem na její siluetu při procházce okolo jezera pod horou, tato zastávka rozhodně stojí za to.

Článek: Výstup na Fuji

Nejvyšší horu Japonska - 3776 m n. m.

Výstup na nejvyšší horu Japonska - Fuji, se da uskutečnit po šesti přístupových trasách. My jsme si vybrali cestu Subashiri s nastupem ve 2000 m.n.m.

7. - 8. den

Severní ostrov Hokkaido

Cesta ze středu centrálního ostrova Honšú až na severní ostrov Hokkaido je přeci jenom pěkná dálka i pro super rychlé šinkanzeny. My jsme jí zvládli s přespáním ve městě Sendai na severu ostrova Honšú a druhý den jsme pokračovali dále až na severní ostrov. Pokud budete mít více času, tak se i zde vyplatí strávit alespoň 2 a více dní na procestování.


Článek: Výlet na Hokkaido

Cesta na severní ostrov

Ostrov Hokkaido je ideálním místem, kam se vypravit chcete-li si na chvíli odpočinout od mumraje a shonu z přelidněného centrálního ostrova Honšú. Pokud cestujete do Japonska v letních měsících, tak zde najdete příjemné mírnější klima a příjemně se schladíte oproti tropickým jižním ostrovům. V zimních období je Hokkaido oblíbené u lyžařů a milovníků jiných zimních sportů.


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam