Japonsko

Návštěva Japonska

Cestování po ostrovech Honšú, Hokkaido a Mijadžima

Napsal/a 107 článků a sleduje jej/ji 7 cestovatelů
(1 hodnocení)
Návštěva Japonska
Vloženo: 03.12.2017
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

Japonsko nabízí nespočet možností k cestování, pokud ale jste časově omezeni a přesto chcete z těchto krásných ostrovů vidět maximum, tak to zvlánete i za 7–10 dní. Doporučuju si na to koupit Rail Pass, který se dá pořídit jen mimo Japonsko, protože je určen pro turisty. My měli 7denní Rail Pass a na cestování po Tokyu jsme si pořídili vždy jednodenní jízdenku na místí MHD metro.

1. - 2. den

Prohlídka Tokya

V Tokyu by šlo strávit celý týden a stále by bylo, co objevovat. Pokud vás ale tlačí čas dá se to nejdůležitější v poklidu stihnout i během 2 dnů.

Součást itineráře

Článek: Prohlídka Tokya

Při naší návštěvě Japonska jsme si vyhradili 2 dny na prohlídku jejich hlavního města. V tomto městě plném kontrastů se… pokračovat ve čtení

Prohlídka Tokya

3. den

Posvátný ostrov Mijadžima

Po prohlídce přelidněného moderního města jako je Tokyo jistě přijde vhod trocha přírody a poklidnější výlet na samý jih hlavního ostrova Honšú, na posvátný ostrov Mijadžima. Přestože vzdálenost z Tokya je přes 800 km, šinkanzemen se dá zdola do 3h.

Součást itineráře

Článek: Ostrov Mijadžima

Malý ostrov, který se nachází u jihozápadního pobřeží největšího ostrova Honšú, je oblíbeným cílem turistů, jak pro jeho historii… pokračovat ve čtení

Ostrov Mijadžima

4. - 5. den

Kyoto a okolí

Samotná prohlídka Kyota si rozhodně zaslouží pozornost na celý, zvlášť pro nadšence do historie a japonské kultury. Gejš, čajoven a chámů je Kyoto plné. My jsme nakonec strávili ve městě jen půl den a zbylou půlku jsme věnovali opičímu parku a bambusovému háji v okolí města.

Součást itineráře

Článek: Kyoto a přilehlé zajímavosti

Posvátné město Kyoto leží jihozápadně od Tokya na největším japonském ostrově Honšú. Výlet sem určitě stojí za to, jak pro… pokračovat ve čtení

Kyoto a přilehlé zajímavosti

6. den

Výstup na Fuji

Cestou z Kyota zpět směrem na sever k Tokyu nelze opomenout majestátnou sopku Fuji. Ať už se hodláte pustit do jejího zdolání nebo se plánujete pokochat pohledem na její siluetu při procházce okolo jezera pod horou, tato zastávka rozhodně stojí za to.

Součást itineráře

Článek: Výstup na Fuji

Výstup na nejvyšší horu Japonska – Fuji, se da uskutečnit po šesti přístupových trasách. My jsme si vybrali cestu Subashiri s… pokračovat ve čtení

Výstup na Fuji

7. - 8. den

Severní ostrov Hokkaido

Cesta ze středu centrálního ostrova Honšú až na severní ostrov Hokkaido je přeci jenom pěkná dálka i pro super rychlé šinkanzeny. My jsme jí zvládli s přespáním ve městě Sendai na severu ostrova Honšú a druhý den jsme pokračovali dále až na severní ostrov. Pokud budete mít více času, tak se i zde vyplatí strávit alespoň 2 a více dní na procestování.

Součást itineráře

Článek: Výlet na Hokkaido

Ostrov Hokkaido je ideálním místem, kam se vypravit chcete-li si na chvíli odpočinout od mumraje a shonu z přelidněného… pokračovat ve čtení

Výlet na Hokkaido
Zatleskej autorovi článku!
Sdílej to:

Byli tady (2)

Chtějí tam (1)

Byl jsi tam? Přispěj dobrou radou cestovatelům, kteří se chtějí vydat do téhle oblasti nebo si přidej místa do seznamu navštívených.

Chceš tam? Neni nic jednoduššího než se domluvit s ostatními a vyrazit na cestu nebo dostávat tipy na destinace kam se cheš podívat.

Aktivity

Praktické informace

Díky!

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Hodnotilo již 1 cestovatel

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Pro vložení recenze se musíš nebo

Láká tě Japonsko? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.