Výlet na Hokkaido

Výlet na Hokkaido

Cesta na severní ostrov

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Průměrná
Čas: 11:00 hod

Ostrov Hokkaido je ideálním místem, kam se vypravit chcete-li si na chvíli odpočinout od mumraje a shonu z přelidněného centrálního ostrova Honšú. Pokud cestujete do Japonska v letních měsících, tak zde najdete příjemné mírnější klima a příjemně se schladíte oproti tropickým jižním ostrovům. V zimních období je Hokkaido oblíbené u lyžařů a milovníků jiných zimních sportů.

Obsah článku
Recenze [1x]

Malá Fuji

Navigovat na mapě
1 883 m / 6 178 ft

Náš původní cíl při cestě na nejsevernější japonský ostrov byl výstup na horu Yōtei (1,898 m.n.m.), které je pro její kuželovitý sopečný tvar, tak nápadně podobný slavnější nejvyšší hoře Japonska hoře Fuji, přezdíváno Ezo Fuji. Výstup je co do nastoupaných výškových metrů srovnatelný, protože tady není k dispozici autobus, který by vás přiblížil, jako je to mu na Fuji. Výstup začíná příjemnou lesná pěšinou, kde jsme ale bohužel pro nepřízeň počasí také skončili, protože cesta ze po 30min. nekončícím slejváku proměnila v říčku. Tento výstup může být příjemnou a klidnější alternativou oproti turisticky známější Fuji.

Malá Fuji

Jezero Tōya

Navigovat na mapě
83 m / 272 ft

Místo výstupu jste tedy dojeli na menší výlet k jezeru Tōya které má uprostřed hornatý ostrůvek. Na jezeře se můžete projet na loďce či šlapadle, případně trajektem dojet na ostrůvek, kde je možnost procházky.

Jezero Tōya

Poklidná městečka

Navigovat na mapě
43 m / 141 ft

Na ostrově kromě hlavního města Sapporo a pár větších měst najdete hlavně menší poklidná městečka. Jejich návštěva kontrastuje svou poklidností s hypermoderním Tokyem, lidé tu nikam nespěchají a jen si užívají procházky podél městského vodního kanálu nebo místní vynikající kuchyni v některé z restaurací.

Poklidná městečka

Doprava po ostrově

Navigovat na mapě
32 m / 105 ft

Japonsko je vyhlášené svou rychlou vlakovou dopravou pomocí rychlovlaků šinkanzenů. Tuto dopavu jsme po ostrově využívali i my a to s týdenním Rail Passem (speciální jízdenka jen pro cizince za zvýhodněnou cenu, je třeba koupit před příjezdem, protože v Japonsku se neprodává). Rychlovlaky nám velmi pomohli v dalekých přesunech, ale při cestě na severní ostrov Hokkaido se s nimi dostanete jen do hlavního města Sapporo, které je na samém jihu. Dále navazují už jen „obyčejné“ vlaky. To byl i jeden z důvodů, proč jsme naši návštěvu ostrova omezili na jeho nejjižnější část. Přesto doporučuji navštívit i tuto část Japonska, protože je poskytuje zajímavý kontrast a důkaz o rozmanitosti Japonska jako takového.

Doprava po ostrově

Ubytování

Navigovat na mapě
43 m / 141 ft

Během naší 10 denní cesty po Japonsku jsme si ubytování, až na první 2 noci v Tokyu, zajišťovali pomocí internetu na místě. Volili jsme vždy podle místa lokace, kam jsme se zrovna přesunuli a to mezi ubytováním přes službu Airbnb, která je hlavně na centrálním ostrově a velkých městech velmi rozšířené. Na ostrově Hokkaido díky nižší obydlenosti je četnost tohoto typu ubytování nižší, přesto jsme ale i zde našli velmi pěkné Airbnb ubytování za rozumnou cenu a to ve městečku Otaru na jihu ostrova. Výhodou je jak nízká cena, tak i tradiční japonský styl, kde většinou spíte na tatami (nízká madračka na zemi). Dalším typem ubytování, které jsme využívali byly hotely přes Booking.com, kde při rezervaci hotelu na poslední chvíli můžete často dostat taky velmi příznivou cenu.

Ubytování


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam