Japonsko

Výlet na Hokkaido

Cesta na severní ostrov

Napsal/a 107 článků a sleduje jej/ji 7 cestovatelů
(1 hodnocení)
Výlet na Hokkaido
Vloženo: 02.12.2017
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

Ostrov Hokkaido je ideálním místem, kam se vypravit chcete-li si na chvíli odpočinout od mumraje a shonu z přelidněného centrálního ostrova Honšú. Pokud cestujete do Japonska v letních měsících, tak zde najdete příjemné mírnější klima a příjemně se schladíte oproti tropickým jižním ostrovům. V zimních období je Hokkaido oblíbené u lyžařů a milovníků jiných zimních sportů.

Malá Fuji

Náš původní cíl při cestě na nejsevernější japonský ostrov byl výstup na horu Yōtei (1,898 m.n.m.), které je pro její kuželovitý sopečný tvar, tak nápadně podobný slavnější nejvyšší hoře Japonska hoře Fuji, přezdíváno Ezo Fuji. Výstup je co do nastoupaných výškových metrů srovnatelný, protože tady není k dispozici autobus, který by vás přiblížil, jako je to mu na Fuji. Výstup začíná příjemnou lesná pěšinou, kde jsme ale bohužel pro nepřízeň počasí také skončili, protože cesta ze po 30min. nekončícím slejváku proměnila v říčku. Tento výstup může být příjemnou a klidnější alternativou oproti turisticky známější Fuji.

Malá Fuji
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

Jezero Tōya

Místo výstupu jste tedy dojeli na menší výlet k jezeru Tōya které má uprostřed hornatý ostrůvek. Na jezeře se můžete projet na loďce či šlapadle, případně trajektem dojet na ostrůvek, kde je možnost procházky.

Jezero Tōya
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

Poklidná městečka

Na ostrově kromě hlavního města Sapporo a pár větších měst najdete hlavně menší poklidná městečka. Jejich návštěva kontrastuje svou poklidností s hypermoderním Tokyem, lidé tu nikam nespěchají a jen si užívají procházky podél městského vodního kanálu nebo místní vynikající kuchyni v některé z restaurací.

Poklidná městečka
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

Doprava po ostrově

Japonsko je vyhlášené svou rychlou vlakovou dopravou pomocí rychlovlaků šinkanzenů. Tuto dopavu jsme po ostrově využívali i my a to s týdenním Rail Passem (speciální jízdenka jen pro cizince za zvýhodněnou cenu, je třeba koupit před příjezdem, protože v Japonsku se neprodává). Rychlovlaky nám velmi pomohli v dalekých přesunech, ale při cestě na severní ostrov Hokkaido se s nimi dostanete jen do hlavního města Sapporo, které je na samém jihu. Dále navazují už jen „obyčejné“ vlaky. To byl i jeden z důvodů, proč jsme naši návštěvu ostrova omezili na jeho nejjižnější část. Přesto doporučuji navštívit i tuto část Japonska, protože je poskytuje zajímavý kontrast a důkaz o rozmanitosti Japonska jako takového.

Doprava po ostrově
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

Ubytování

Během naší 10 denní cesty po Japonsku jsme si ubytování, až na první 2 noci v Tokyu, zajišťovali pomocí internetu na místě. Volili jsme vždy podle místa lokace, kam jsme se zrovna přesunuli a to mezi ubytováním přes službu Airbnb, která je hlavně na centrálním ostrově a velkých městech velmi rozšířené. Na ostrově Hokkaido díky nižší obydlenosti je četnost tohoto typu ubytování nižší, přesto jsme ale i zde našli velmi pěkné Airbnb ubytování za rozumnou cenu a to ve městečku Otaru na jihu ostrova. Výhodou je jak nízká cena, tak i tradiční japonský styl, kde většinou spíte na tatami (nízká madračka na zemi). Dalším typem ubytování, které jsme využívali byly hotely přes Booking.com, kde při rezervaci hotelu na poslední chvíli můžete často dostat taky velmi příznivou cenu.

Ubytování
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com
Zatleskej autorovi článku!
Sdílej to:

Byli tady (1)

Chtějí tam (0)

Buď prvním, kdo tam chce!

Byl jsi tam? Přispěj dobrou radou cestovatelům, kteří se chtějí vydat do téhle oblasti nebo si přidej místa do seznamu navštívených.

Chceš tam? Neni nic jednoduššího než se domluvit s ostatními a vyrazit na cestu nebo dostávat tipy na destinace kam se cheš podívat.

Aktivity

Praktické informace

Součást itineráře

Článek: Návštěva Japonska

Japonsko nabízí nespočet možností k cestování, pokud ale jste časově omezeni a přesto chcete z těchto krásných ostrovů vidět… pokračovat ve čtení

Návštěva Japonska
Díky!

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Hodnotilo již 1 cestovatel

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Pro vložení recenze se musíš nebo

Láká tě Japonsko? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.

Doporučený článek

Magazín: Nejluxusnější místa Řecka

Řecko je pro mnohé tou nejkrásnější zemí ve Středomoří. Nabízí neskutečných téměř 14 tisíc kilometrů pobřeží s více jak dva… pokračovat ve čtení

Nejluxusnější místa Řecka