Malta

Ostrov Gozo a zajímavá místa

co je tu k vidění

Napsal/a 95 článků a sleduje jej/ji 7 cestovatelů
(2 hodnocení)
Ostrov Gozo a zajímavá místa
Vloženo: 13.05.2018
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

Pokud vaše první kroky na maltském ostrově Gozo vedly do hlavního města Victorie/Rabat a hledáte další tipy na místa, která stojí za to na Gozo taky navštívit, tak tady je pár příkladů, které jsme na ostrově navštívili my.

pláž Remla

Vyhlášená pláž se zlatým pískem na opalování a mořem s pozvolným vstupem do vody, to je na pláž Remla. Bílý písek po celém zálivu nechá vyniknout všem odstínům azurového moře. Najdete ji na severo-východě ostrova. U pláže je i možnost občerstvení v malé restauraci.

pláž Remla
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

Jeskyně Calypso

K další zajímavosti na ostrově to z pláže nebudete mít daleko. Přímo nad pláží se totiž tyčí jeskyně Calypso. Nad samotnou jeskyní je vybudována vyhlídka, která vám umožní prohlédnout si pláž Remla a celý Remla bay z ptačí perspektivy. Bohužel se jím jeskyně, na které je vyhlídka, začíná rozpadat a tak vstup až na samý konec vyhlídky je uzavřen. Stejně dobrý výhled vám, ale poskytne skalní útes hned vedle vyhlídky.

Jeskyně Calypso
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

Solné pánve

I ostrov Gozo stejně jako Malta samotná má několik lokací, kde se stále ještě těží mořská sůl tradičním způsobem a to pomocí do útesu vytesaných pánví a z nich se odpařující mořské vody. Tento unikát můžete najít například na severu ostrova a dostatečně široký prostor na útesu vám dovolí projít se podél celé jeho délky a pokochat se pohledem na moře směrem k 90km vzdálené Sicílii.

Solné pánve
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

Mořská jeskyně

Kousek cesty podél útesů dále na západ najdete velikou mořskou jeskyni s možným sestupem po schůdkách na nižší patro, tak abyste lépe mohli nakouknout dovnitř. Ideální je toto k potápění nebo šnorchlováni. Ale i takto ze souše vám průzračná voda dovolí pozorovat bohatý mořský život tam dole pod vámi.

Mořská jeskyně
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com
Mořská zátoka Wied il-Għasri
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

Mořská zátoka Wied il-Għasri

Mořskou jeskyni najdeme na útesu hned u ústí do dlouhého zálivu Wied il-Għasri. Procházkou po kamenném útesu si zátoku může prohlédnout po celé její délce až k jejímu konci v podobě maličké pláže.

maják Ġordan
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

maják Ġordan

Nad zátokou se v dálce tyčí malý maják Ġordan, který shlíží na severní pobřeží ostrova. Dojet k němu je možné autem po malých a prudkých uličkách a pod posledním stoupáním k samotnému vrcholu je i malé parkoviště. Dále nedoporučuji jet, ikdyž asfalt a cesta na jedno auto vede až nahoru. Serpentýny jsou velmi prudké a cestička uzounká.

pláž Xlendi a projížďka na kajaku mořskými jeskyněmi

Asi nejznámější atrakcí na Gozo, kterou je Blue hole a Blue eye na západě ostrova. Ačkoli skalní masiv ve tvaru oka se při bouřce loni zřítil do moře, tak i nadále toto místo táhne hodně lidí. My jsme se ale chtěli vyhnout turistickému náporu a tak jsme zajeli na nenápadnou pláž Xlendi. Původní plán bylo se zde vykoupat, ale protože zátoka je spíše přístavního rázu, tak tento nápad jsme brzy opustili. Hned se ale naskytla mnohem lepší alternativa v podobně malé půjčovny kajaků přímo u pláže. Protože jsme tuto aktivitu chtěli už nějakou dobu vyzkoušet, ale zatím nebyla vhodná příležitost, nezaváhali jsme a půjčili jsme si dva kajaky pro jednu osobu. Lokace je pro projížďku na kajaku jako stvořená, protože po obou stranách zátoky jsou jeskyně, kam můžete vplout a také jedna kamenná brána. Její proplutí byl asi nejlepší zážitek z celého pobytu na Gozo. Bílý písek na dně pod skalní branou a z druhé strany svítící sluníčko tvořilo úžasný efekt, jako když plujete azurově krystalické vodě, který je zespodu nasvícená a modré světlo je rozvířené všude kolem vás. Neskutečný zážitek. Škoda, že jsme sebou neměli nic voděodolného, čím bychom to mohli zdokumentovat. Tento zážitek rozhodně doporučuji. Nakonec jsme na projížďce strávili skoro 2 hodiny.

pláž Xlendi a projížďka na kajaku mořskými jeskyněmi
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com
Zatleskej autorovi článku!
Sdílej to:

Byli tady (2)

Chtějí tam (1)

Byl jsi tam? Přispěj dobrou radou cestovatelům, kteří se chtějí vydat do téhle oblasti nebo si přidej místa do seznamu navštívených.

Chceš tam? Neni nic jednoduššího než se domluvit s ostatními a vyrazit na cestu nebo dostávat tipy na destinace kam se cheš podívat.

Aktivity

Praktické informace

Součást itineráře

Článek: Cestování po Maltě

Malta je maličký ostrovní stát uprostřed Středozemního moře, který nepochybně stojí za návštěvu, protože má opravdu hodně, co… pokračovat ve čtení

Cestování po Maltě
Díky!

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Hodnotilo již 2 cestovatelé

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Pro vložení recenze se musíš nebo

Láká tě Malta? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.

Doporučený článek

Magazín: Nejluxusnější místa Řecka

Řecko je pro mnohé tou nejkrásnější zemí ve Středomoří. Nabízí neskutečných téměř 14 tisíc kilometrů pobřeží s více jak dva… pokračovat ve čtení

Nejluxusnější místa Řecka